Військовий облік для жінок: чи відправлять одразу на фронт із ТЦК — з’явилося роз’яснення

У Міноборони повідомили, чи відправлять на фронт жінок після постановки на військовий облік
Залишається майже два тижні, коли з 1 жовтня постановка на військовий облік жінок із медичною спеціальністю стане обов’язковою. У Міноборони України заявили, чи відправлять на фронт жінок-медиків, пише УНІАН.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону заявила, що зараз немає потреби залучати жінок із медичною освітою на фронт.

Тобто вона заявила, що постановка на військовий облік з жовтня не означатиме автоматичної мобілізації. Маляр нагадала, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про обов’язкову постановку на військовий облік жінок з медичною та фармацевтичною спеціальністю ще 21 жовтня 2022 року, але цей закон набуде чинності лише з 1 жовтня 2023 року.

Крім того, що зараз Генштаб не потребує жінок таких спеціальностей на фронті, Маляр ще нагадала, що зараз немає на передовій жінок, яких би туди відправили без їхньої згоди.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко роз’яснив, що керівництво клініки чи лікарні зобов’язане стежити за тим, щоб їхні співробітниці стали на військовий облік.

Також він нагадав, що керівництво закладів охорони здоров’я має право бронювати певну кількість людей. Згідно з ухвалою, це приблизно до 50% співробітників.

Костенко також поділився, що, як правило, територіальні центри комплектування (ТЦК) дають запити, хто має стати на військовий облік. Керівники таких організацій, підприємств та установ мають простежити, щоб їхні працівники цю вимогу виконали.

Тим, хто не стане на військовий облік, може загрожувати відповідальність, як для інших за подібне порушення.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.