Однією з цілей окупантів може бути відволікання ЗСУ з інших напрямків.
Приліт в Білорусь літаків, які є носіями “Кинджалів”, будівництво річкових переправ в напрямку України – все це несе чергову загрозу для України. Але цього разу у такої військової активності є певні нюанси.
Про них в коментарі для ТСН.ua розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.”Загроза з боку Білорусі була, є та буде. До тих пір, поки буде тривати війна, до тих пір, поки там буде так званий президент Олександр Лукашенко. Але зараз ця загроза мінімальна”, – каже Олександр Коваленко та пояснює, чому так вважає.
“Якщо, наприклад, казати про військовий літак Міг – 31К з “Кинджалами”, то вони його використовують не в перший раз, – пояснює експерт. – Роблять це для того, щоб тримати в напруженні нашу ППО, щоб в Україні були повітряні тривоги. Щодо загрози вторгнення з боку Білорусі – воно зараз також мінімальне. Щоб зібрати сили для наступальних дій – потрібен час, формування таких сил не буде непомітним. Все, що зараз там відбувається – нагадує навчання, імітацію загрози біля наших кордонів, щоб відволікти наші ресурси з інших напрямків. Засоби та сили, які зараз сконцентровані в Білорусі, не дозволяють здійснити сухопутний наступ та захоплення області чи обласного міста на території України. Цього критично недостатньо”.
За словами Олександра Коваленка, зараз у Росії не більше 40 “Кинджалів”. Налагодити їх виробництво країні-окупанту складно через те, що для цього потрібні іноземні комплектуючі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook