Українцям доведеться жити на 2900 грн на місяць: у Раді вже ухвалили рішення

В Україні підвищиться розмір прожиткового мінімуму.

Верховна Рада України ухвалила бюджет наступного року, внаслідок чого з 1 січня 2024 року буде встановлено щомісячний розмір на особу у розмірі 2 920 гривень. Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі.

Минулого року прожитковий мінімум становив 2 589 гривень на одну особу, що означає збільшення на 331 гривню на сьогодні. Прожитковий мінімум є основою для багатьох соціальних виплат від держави, тому їх розмір залежатиме від прожиткового мінімуму для різних категорій населення.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, проєкт бюджету пропонує такі суми для основних соціальних та демографічних груп населення:

Діти до 6 років – 2 563 гривні;
Діти віком від 6 до 18 років – 3 196 гривень;
Працездатні особи – 3 028 гривень;
Працездатні особи, які використовуються для визначення базової зарплати судді, – 2 102 гривні;
Працездатні особи, які використовуються для визначення зарплати працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових та митних органів – 2 102 гривні;
Працездатні особи, які використовуються для визначення зарплати прокурора окружної прокуратури – 1 600 гривень;
Особи, які втратили працездатність (мінімальна пенсія) – 2 361 гривня.
Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа зазначила, що витрати збережені на рівні 2023 року, проте деякі з них все ж таки збільшаться:

Для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, передбачено допомогу на суму 88,7 мільярда гривень.

На виплату житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг громадянам – 49,9 мільярда гривень (на 12 мільярдів гривень більше, ніж у 2023 році).

На соціальний захист осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – 5,9 мільярда гривень (на 2,4 мільярда гривень більше, ніж у 2023 році).

Читайте також  Пенсія в 60 років буде доступна лише половині українців: який знадобиться стаж, щоб вийти на відпочинок у 63 або 65 років

На Пенсійний фонд (для відшкодування дефіциту та виплати пенсій, які здійснює держава) – 271,9 мільярда гривень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.