Мінфін та економісти спрогнозували курс долара: скільки коштуватиме валюта у 2024 році

У Мінфіні спрогнозували курс долара на 2024 рік. Економісти Олег Пензін та Олексій Плотніков поділилися думками щодо вартості американської валюти.

Мінфін та економісти спрогнозували курс долара: скільки коштуватиме валюта у 2024 році – today.ua
Міністерство фінансів та представники бізнесу вважають, що наступного року гривня ослабне. За їхніми прогнозами, у 2024-му долар перевищить позначку у 41 гривню.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в уряді очікують на курс 41,4 гривні за долар. Він заявив про занепокоєння щодо зміцнення гривні, бо для цього “немає жодних фундаментальних факторів”. Це є мінусом для експортерів. У відомстві обговорюють питання з Нацбанком та МВФ.

Марченко зазначив, що йдеться про прогноз Мінекономіки та інших уповноважених структур, на які орієнтується Мінфін. Це відповідає очікуванням бізнесу.

Що думають економічні експерти
Виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пендзин заявив, що у вересні курс долара залишиться у межах 37-38 гривень.

“Як правило, той курс, який закладається до бюджету, ніколи не буде досяжним. Те, що закладає Мінфін, він закладає для того, щоб трохи “надути” доходну частину бюджету, щоб мати додатковий фінансовий ресурс, – пояснив аналітик.

На думку Пендзина, який врахував політику НБУ, поки що немає підстав для того, щоб курс значно просів. Він додав, що до кінця року Україна планує отримати 3,3 мільярдів доларів від США. Від цього залежатиме формування курсу.

“Якщо допомога прийде, то курс буде приблизно до 40, в межах 38-39. Якщо допомога не надійде, то цілком можливо, що курс буде просаджуватися більше”, – цитує фахівця УНН.

Мінфін та економісти спрогнозували курс долара: скільки коштуватиме валюта у 2024 році
Коли курс долара може різко зрости
Доктор економічних наук, професор Олексій Плотніков наголосив, що для різкого подорожчання курсу долара потрібне сильне потрясіння. Це може бути відмова у західній фінансовій допомозі, запровадження нових правил від НБУ, несприятлива ситуація на фронті, що є малоймовірним у найближчому майбутньому.

Читайте також  ТОП-10 найдешевших іномарок в Україні (фото)

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.