В Україні скасують фіксований курс долара: Що це означає

Голова НБУ розкрив плани.

Україні доведеться повернутися з фіксованого курсу долара до гнучкого, проте термін такого переходу не встановлений. Водночас однією з передумов «розморожування» офіційного курсу, що встановлений на рівні 36,6 грн/дол., є наближення готівкового курсу до цього ж показника. І ця умова майже виконана.

Про це розповів голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю ICTV. Курс готівкового долара станом на 1 серпня становить 37-37,5 грн.

— Було 36,6 (грн/долл., офіційний курс. – Ред.), а в обміннику на вулиці – 42 грн/долл.

Одна з передумов, щоби перейти до валютної лібералізації – урівняти (ці курси. – Ред.), зробити гривню більш привабливою, щоби вона розглядалася вже як інструмент і для заощаджень, і для ведення бізнесу, – пояснив Пишний.

Крім того, важливими факторами є обсяг золотовалютних резервів (він уже рекордний за всю історію незалежності), попит на іноземну валюту та довіру населення та бізнесу до гривні.

— Наразі ми бачимо: чиста пропозиція валюти перевищує чистий попит. Українці продають валюти більше, ніж купують.

Депозити в гривні за своїм обсягом зростають.

Це все передумови, які дозволять НБУ поступово скасовувати адміністративні обмеження на рух капіталу, які створюють незручності і громадянам, і бізнесу, – зазначив Пишний.

Втім, це не означає, що саме курс буде лібералізовано вже найближчим часом. Нацбанк дійсно затвердив стратегію валютної лібералізації та пом’якшення валютних обмежень.

— Правда також і в тому, що ця стратегія не має календарного графіка впровадження.

Немає такого, що до 1 вересня ми зробимо щось, а в жовтні зробимо наступний крок. Ні.

Ми працюємо над тим, щоб створити передумови, які дозволять нам поступово пом’якшувати валютні обмеження, не створюючи додаткові ризики для економіки, адже війна триває.

Читайте також  Долар попер нагору: ПриватБанк різко змінив курс валют - в обмінках ажіотаж

І це головний фактор, що змушує нас бути до певної міри дуже обережними, але максимально практичними, – пояснив голова НБУ.

За словами Пишного, фіксований курс як антикризовий захід вже відживає своє. Але завдання НБУ полягає не в якнайшвидшому його скасуванні, а у створенні умов для безболісного переходу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.