На Україну насувається нова епідемія: у МОЗ розповіли, як себе вберегти

За останні півроку в Україні зафіксували 20 випадків кору. З першого погляду, це число є дуже незначним, проте кір може призводити до летальних випадків. Саме тому не варто ігнорувати заклики лікарів до вакцинації.

Про це розповідають у МОЗ.

Кір – гостре вірусне захворювання, яке супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів по всьому організму. Найбільш вразливими до зараження кором вважають маленьких дітей.

Як і будь-яке захворювання, кір може розвиватися в кількох формах: легка, середня та важка. Остання – смертельна для людини.

Заразитися кором можна лише від хворої на нього людини. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Інфекціоніст Сергій Федорків наводить статистику, що 96-98% невакцинованих людей, які контактували з хворим на кір також інфікуються.

Основні симптоми кору:

1-2 добу – плями на слизовій щік навпроти кутніх зубів
2-3 добу – рясне висипання на шкірі папульозного характеру, яке має різний розмір і форму, не містить всередині рідину, зливається між собою спочатку висипання з’являються на голові у вигляді блідо-рожевих плям, до кінця доби вони набувають темнішого кольору і переходять на обличчя і верхню частину грудей на другий день висип поширюється на все тіло, крім нижніх кінцівок, а на третій – поширюється й на ноги після загасання висипань на шкірі залишаються пігментація і лущення

Чому кір загрожує життю

Лікарі наголошують, що цей вірус небезпечний своїми ускладненнями.

“Запалення легень може бути спричинене вірусом кору, частіше – приєднання бактерій і розвиток тяжкої бактеріальної пневмонії. Після кору розвивається вторинний імунодефіцит, на тлі якого часто виникають і інші бактеріальні ускладнення: гнійні отити, ангіни, синусити, кишкові інфекції”, – пояснюють у МОЗ.

Читайте також  В Україні продовжили воєнний стан

Окрім того, найнебезпечнішим ускладненням кору є енцефаліт – запалення головного мозку. Хоча воно й виникає з частотою 1:1000, така ймовірність все ж існує.

Лікарка Алла Волоха зазначає, що на тлі епідемії COVID-19 помітно знизився рівень вакцинації серед населення. Ця причина є головною передумовою до появи нових спалахів.

“В Україні зростає захворюваність, можлива епідемія. Причина – зниження рівня вакцинації дітей ще під час пандемії COVID-19, а також під час широкомасштабного вторгнення”, – розповідає спеціаліст.

Як вберегтися від кору

Захворювання є керованим, заспокоює інфекціоніст Федорків.

“Вберегтися від кору можна за допомогою вакцинації, яка є безкоштовною”, – каже він.

Дітям проводять планові щеплення згідно з календарем двічі: в один рік і в шість років.

Якщо вагітна контактувала з хворим на кір, але не хворіла сама, їй необхідно ввести протикоровий імуноглобулін протягом перших трьох діб від останнього спілкування з хворим.

До того ж щеплення від кору можуть зробити й дорослій людині, яка контактувала з інфікованим, але якій не провели вакцинацію. Вакцинація показана й у випадку, якщо людина до цього ніколи не хворіла на кір.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.