Чи буде в Україні дефіцит гречки 2023 року: відповідь Мінагрополітики

Ціни, як запевнили у відомстві, будуть стабільними.

Україна 2023 року зможе повністю забезпечити себе гречкою. Тобто, імпорт крупи може взагалі не знадобитися, дефіциту не буде, а ціни, ймовірно, залишаться стабільними.

Про це повідомили у Мінагрополітики.

Наразі темпи сівби цієї культури відстають від минулорічних. Станом на середину травня в Україні гречкою засіяли 43,26 тисяч га (37%), тоді як 2022 року на аналогічну дату посів було здійснено на площі 48 тисяч га.

За даними Мінагрополітики, внутрішнє споживання крупи в Україні становить приблизно 110 тисяч тонн щорічно.

“Тобто для внутрішнього споживання українці повністю будуть забезпечені цією с/г культурою, а залишки дозволять сформувати перехідний резерв”, – запевнили у відомстві.

Найбільше аграрії сіють гречку на Тернопільщині, де вже засіяли 8,8 тисяч га. Також у трійці лідерів – Вінницька та Сумська області.

Нагадаємо, Держстат повідомив, що споживчі ціни в Україні за підсумками квітня 2023 року, порівняно з квітнем минулого року, зросли на 17,9%. Але це значно менше, ніж річна інфляція, яка минулого місяця була зафіксована на рівні 21,3%.

Раніше міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що добробут українців почне покращуватись за 5-7 років після закінчення війни. Водночас в уряді очікують поступове повернення до довоєнного рівня життя.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.