На Сонці з’явилася гігантська пляма: її видно неозброєним оком

Фахівці попереджають про магнітну бурю.

Найближчими днями на Сонці можна спостерігати за рухом сонячної плями під назвою AR3311. За останні 48 годин у ній не спостерігалося особливої активності, але вже найближчими днями в ній може виникнути найпотужніший сонячний спалах класу Х.

Про це пише ScienceAlert.

Спалах може призвести до появи сильної геомагнітної бурі на Землі. Але поки що за цією сонячною плямою можна спостерігати навіть без телескопа.

Вже кілька днів сонячна пляма AR3311 повернена до Землі та її розмір у 4 рази більший, ніж розмір нашої планети. Тому її добре видно із Землі, навіть без телескопа. Тобто пляму на Сонці можна побачити майже неозброєним оком. Це означає, що потрібно використовувати спеціальні окуляри з лінзами, які блокують 100% ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання нашої зірки, щоб не пошкодити очі.

Якщо подивитися на Сонце у звичайних сонцезахисних окулярах, то є висока ймовірність того, що випромінювання завдасть ушкоджень органам зору.

Нагадаємо, космічний апарат NASA під назвою SOHO за допомогою своїх приладів зафіксував смертельне занурення комети в Сонце.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.