“Мобілізація в Україні”: призивають чоловіків з інвалідністю, експерт сказав про причину

В Україні мобілізують чоловіків з інвалідністю, хоча згідно із законом вони не підлягають призову. Ситуацію прокоментував адвокат Іван Ліберман.

 

 

Як інформує “today.ua”, депутати Верховної Ради влітку минулого року запропонували мобілізувати українців з інвалідністю за їхньою згодою. Відповідний законопроект подано на сайті парламенту. Наразі за законом осіб з обмеженими можливостями не мають права призивати до армії.

При цьому у частині другій статті 23 у воєнний період люди з інвалідністю можуть бути призвані на військову службу за своїм бажанням і виключно за місцем проживання.

При отриманні повістки чоловікам потрібно прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Потрібно мати при собі документи, що підтверджують обмеження щодо здоров’я.

Адвокат Іван Ліберман пояснив, що осіб з інвалідністю ІІІ групи можуть призвати до ЗСУ. Він зазначив, що йдеться про людей з відносно легкими розладами здоров’я, з якими можна проходити службу.

“Крім того, брати участь у бойових діях можна у різний спосіб. Можна підносити боєприпаси, копати траншеї або готувати їжу тощо. Тобто служба в армії ЗСУ може бути абсолютно різною, так звана альтернативна служба”, – зазначив юрист.

За словами правозахисника, на практиці все, що за згодою та тимчасове, дуже швидко стає обов’язковим і під відповідальність.

Ліберман додав, що чоловіків з інвалідністю ІІІ групи мобілізуватимуть в Україні навіть через те, що громадяни за законом мають служити в армії. Юрист нагадав, що багато українців ще до повномасштабної війни “робили” фіктивні довідки з інвалідності, щоб отримувати пенсії, користуватися пільгами, їздити на оздоровлення в санаторії.

“Багато здорових людей, які не мають інвалідності, зараз будуть тимчасово, за згодою, а потім і обов’язково служити у війську”, — зазначив експерт.

Читайте також  Дніпро, дівчина “висить на волоску” у cвoїй зpуйнoвaнiй квapтиpi i чeкaє нa дoпoмoгу – фото якe пpocтo пepeвepтaє нутpoщі

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.