Посівний календар на квітень 2023: Що сіяти та які дні врожайні

Посівний календар на квітень підкаже, які роботи проводяться у квітні в саду, городі та на клумбі, і які дні найврожайніші.

Квітень – найвідповідальніший і найбільш плідний місяць в році для дачників. Саме в цьому місяці висаджують багато овочів і фруктів, а також удобрюють ділянку і теплиці, обробляють сад, висаджують клумбу. Загалом, роботи в цьому місяці дуже багато.

УНІАН розповість, які дні квітня вважаються найбільш врожайними для посіву різних культур, і що можна робити в квітні на городі, в саду і на клумбі в різні дні. Звіряйтесь з нашим календарем, щоб точно нічого не проґавити.

Також читайте, які рослини рослини садити у квітні на клумбі, на городі та в саду.

Що варто зробити на городі в квітні
У квітні пора сіяти овочі, які висаджуються через розсаду – капусту, помідори, перець, баклажани, огірки. Розсаду вирощують в теплицю або на підвіконні. У другій половині місяця виросли саджанці пікірують. В кінці місяця можна висаджувати у відкритий грунт моркву, цибулю, часник, зелень, бобові, ранні огірки, редис.

Город в квітні перекопують і удобрюють під майбутній урожай. УНІАН писав, чим посипати грядки навесні для кращої врожайності. У другій половині місяця можна починати висаджувати пророщену картоплю, якщо погода тепла.

В саду в квітні проводять обрізку, щеплення, обприскування від шкідників і побілку стовбурів. Обробляти дерева можна до розпускання бруньок. Вже з початку квітня можна посадити саджанці фруктових дерев і горіха, а також ягідних кущів. Раніше ми розповідали, які дерева посадити на дачі навесні, щоб догляд за ними був мінімальним.

Найурожайніші дні в квітні для різних культур

Урожайність дня залежить від місячної фази. Деякі фази місяця вважаються родючими і сприятливими для рослин, а в інші фази рослини стають млявими і слабкими.

Читайте також  Місячний посівний календар на травень 2023: Що і коли робити на городі

Найурожайніші дні в квітні 2023 – 2-4, 11, 16, 17, 19, 24, 25 квітня.

Найменш врожайні дні в квітні 2023 – 1, 6, 15, 19, 21-23, 29 квітня.

Найкращі дні для посадок різних культур:

помідори – 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
морква – 4, 7-9, 18, 25-28 квітня;
огірки – 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
солодкий і гострий перець – 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
цибуля і часник – 1, 2, 3, 6, 7, 11, 16, 17, 19, 29, 30 квітня;
всі види капусти – 1, 2, 3, 7, 16, 17, 24, 25, 29, 30 квітня;
баклажани – 7, 19, 24, 25, 26 квітня;
редька і редис – 1, 2, 3, 7, 11, 24, 25, 26, 29, 30 квітня;
зелень – 6, 7, 24, 25, 26 квітня;
квіти-4, 5, 11, 30 квітня.
У дні молодика і повного місяця краще нічого не сіяти, оскільки рослини в такі дати не приживуться на новому місці.

Місячний посівний календар на квітень на кожен день
1-2 квітня – несприятливі дні для посівів і посадок. Не рекомендується підгодовувати, поливати, прищипувати і пасинкувати рослини. Можна посадити на городі цибулю і часник, якщо в інші дні цього зробити не вийде. Також можна рихлити і удобрювати грунт, обробляти сад від хвороб і шкідників, білити дерева.

3-5 квітня – хороші дні для посіву у відкритий грунт ранньої картоплі, гороху, буряка, всіх видів цибулі, а також посіву на розсаду огірків, перцю, різних видів капусти. Також дуже хороші дні для посадок будь-яких квітів і лікарських рослин. Пікірування саджанців, прополка бур’янів, обприскування і полив дерев.

Читайте також  Місячний посівний календар на червень 2023 року: що і коли садити на городі в перший літній місяць

6 квітня – повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться.

7-11 квітня – найврожайніші дні у квітні. Можна сіяти будь-які овочі у відкритий грунт і на розсаду, висаджувати дерева і ягідні кущі, сіяти будь-які квіти. Всі рослини добре приживуться і дадуть відмінний урожай. Дозволені рясні поливи, внесення мінеральних і органічних добрив, обробка від шкідників. Добре вдаються щеплення і обрізки дерев.

12-15 квітня – можна висаджувати ранню картоплю, редис, зелень на городі, а також капусту на розсаду. Сприятливі дні для посадки багаторічних квітів, а також всіх квітів з шипами, зокрема троянд. Також можна посадити виноград і полуницю. В саду – обрізка крони, обприскування від шкідників, побілка стовбурів і видалення старої кори.

16-18 квітня – посів зелені, щавлю, листової гірчиці, салату, редьки та мангольду. Також сприятливі дні для посіву на розсаду або у відкритий грунт всіх пасльонових: картоплі, помідорів, перцю, баклажанів. Можна полоти і удобрювати грунт, перекопувати ділянку, видаляти зайві саджанці. Не рекомендується пересаджувати, прищипувати і обрізати рослини, оскільки рани довго гояться.

19-21 квітня – дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

22-24 квітня – дуже врожайні дні. Можна садити будь-які овочі, дерева, ягоди і квіти, але не рекомендується пересаджувати і пікірувати рослини. Поливи і підгодівлі дуже помірні. Можна обрізати і прищеплювати дерева, заготовлювати живці, підв’язувати слабкі саджанці.

25-26 квітня – посіви будь-яких овочів на розсаду і у відкритий грунт, а також однорічних квітів. Можна починати садити картоплю. Також добре приживаються полуниця і суниця, ожина, малина, агрус. Не рекомендується обробляти рослини отрутохімікатами і вносити органічні добрива.

27-30 квітня – не дуже врожайні дні для посадки більшості рослин, крім цибулі, часнику і троянд. Не рекомендується поливати рослини і замочувати насіння. Можна полоти і підгортати грядки, боротися в шкідниками і бур’янами, білити дерева. Також можна висаджувати ароматні і лікарські трави.

Читайте також  Вивихи та гематоми: В стані алкогольного сп'яніння мати другокласника побила вчительку і завуча (ВІДЕО)

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.