Місячний посівний календар на жовтень: Які роботи проводять в городі і саду

Посівний календар підкаже, які дні жовтня найвдаліші для посівних робіт.

У жовтні роботи з рослинами стає менше, але дачникові ще є чим зайнятися. У жовтні висаджують озимі культури і тепличні овочі. В саду в другий місяць осені збирають пізні фрукти і горіхи, а також висаджують плодові дерева і ягідні кущі.

Посівний календар підкаже, в які фази місяця краще нічого не садити і не сіяти, а які дні вважаються дуже врожайними. Фази місяця сильно впливають на ріст і врожайність рослин.

Місячний календар на жовтень 2022 по днях
1 жовтня – можна садити озимий часник, цибулю, петрушку, селеру. Збір насіння і коренеплодів на тривале зберігання. Збір винограду. Посадка декоративних квітів з довгим стеблом. Не можна обрізати гілки і очищати кору, оскільки рани на деревах довго гояться.

2-4 жовтня – підзимний посів моркви, цибулі, петрушки і щавлю. Посадка листового салату в теплиці. Підживлення рослин, обробка від шкідників і хвороб. Дуже сприятливі дні для посадки будь-яких плодових дерев і винограду. Не рекомендується чіпати коріння рослин.

5-7 жовтня – можна білити дерева і обробляти від шкідників, але тільки органічними засобами. Посів салату і шпинату на підвіконні. Посадка малини, винограду, полуниці. Поливи дуже помірні.

8-10 жовтня – дні повного місяця. Не рекомендується проводити роботи з рослинами.

10-12 жовтня – посадка озимого часнику в в землі, а також петрушки, буряка і щавлю в теплиці. Перекопування грунту і внесення добрив. Можна посіяти сидерати на зиму. Посадка шипшини і горіха в саду. Не рекомендується висаджувати однорічні квіти.

13-15 жовтня – прибирання коренеплодів для тривалого зберігання і збір насіння. Збір врожаю гарбуза. Посадка клематисів і в’юнких квітів. Боротьба з хворобами і шкідниками. Перекопування і удобрення грунту. Заборонено пікірувати і пересаджувати рослини.

Читайте також  Надбавки у розмірі понад дві тисячі гривень: кому з пенсіонерів пощастить у жовтні

16-17 жовтня – дуже родючі дні для посадки будь-яких овочів і зелені. Мінеральна і органічна підгодівля, рясні поливи, внесення добрив. Посадка троянд і шипшини. Не рекомендується прибирати коренеплоди на зберігання.

18-20 жовтня – збір всіх пізніх овочів і фруктів. Зібрані в ці дні плоди будуть довго зберігатися. Перекопування і мульчування грунту. Боротьба з бур’янами. Обрізка малини. Не рекомендується підгодовувати і поливати рослини.

21-22 жовтня – можна пересаджувати рослини – вони швидко оговтаються від ран. Вигонка на зелень мангольда, петрушки, селери. Внесення мінеральних добрив і полив. Посадка живоплоту і горіха, обрізка дерев. Не рекомендується замочувати насіння.

23 жовтня – підзимний посів буряка, моркви, петрушки. Посадка огірків на підвіконні. Хороший день для посадки будь-яких плодових дерев. Збирання насіння і коренеплодів на зберігання. Не рекомендується проводити обробку рослин хімічними препаратами.

24-26 жовтня – дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

27 жовтня – посадка на теплиці і в підвіконні будь-яких овочів і зелені, особливо салатів і всіх видів капусти. Полив і розпушування грунту. Дозволені будь-які добрива і підгодівлі. Посадка плодових дерев і ягідних кущів. Не можна обрізати і білити дерева.

28-29 жовтня – не рекомендується поливати і обрізати дерева. Посадка озимої цибулі і часнику. Викопування бульб і цибулин на зберігання. Утеплення і укривання грядок, захист дерев від гризунів і сонячних опіків.

30-31 жовтня – підзимова посадка цибулі, часнику, петрушки і моркви. Сприятливі дні для посадки будь-яких дерев, обрізки гілок і формування коренів. Заборонено пересаджувати рослини.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.