Нардепи останню совість розгубили: Військових, УБД, ветеранів – зібралися позбавити пільг – закон уже оформили

Це просто жесть
У Раді мають намір забрати у військових усі довічні пільги.

Народні депутати нерідко створюють законопроєкти, від яких “волосся на голові дибки”, але тепер вони остаточно втратили совість. Зокрема, військовослужбовцям після демобілізації хочуть скасувати довічні пільги, про що повідомила голова комітету парламенту з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Нардепи пропонують встановити стипендії для військовослужбовців після демобілізації, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років.

Третьякова зазначила: “Існує велика проблема з довічними пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики у чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Ряд цих пільг не працює”.

За її словами, навіть у мирний час таку кількість пільг бюджет не може компенсувати, а система підтримки ветеранів потребує трансформації та актуалізації відповідно до потреб ветерана. На думку голови комітету, концепція пропонує пільги, що існують у законодавстві, для учасників бойових дій перевести у 2-3-річну грошову стипендію/доплату до основного доходу.

Розмір підтримки залежатиме від посади військових під час війни, терміну служби, кількості виконаних бойових завдань. Передбачається проведення опитування серед військових – чого вони насамперед потребують після демобілізації, на яку підтримку та сервіс очікують.

Галина Третьякова наголосила, що непрацюючі пільги слід замінити на те, що справді потрібно військовим після демобілізації. Йдеться про житло, фінансову підтримку на період адаптації до мирного життя, реабілітацію, відпустку, сприяння держави у досягненні військовими економічної незалежності.

Вона зазначила, що оплачувана відпустка на 2-3 місяці необхідна для адаптації до громадянського життя з отриманням доходу на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.

Нардеп резюмувала: “За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою у демобілізованого військовослужбовця має бути робоче місце, дохід, стипендія від держави до основного доходу, медичний захист, житло, додаткова або часткова кваліфікація”.

Читайте також  Від армії не втече ніхто

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.