Більшість українців не зможе вийти на пенсію у 60 років: названо переломний рік

В Україні щороку вимоги до стажу збільшуються на 12 місяців. Із 2023-го для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати щонайменше 30 років стажу. До 2028 року норма становитиме вже 35 років. При цьому критичним стане 2025-й: із цього моменту більшість українців не зможуть вийти на пенсію вчасно.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Як розповіла науковиця Лідія Ткаченко, у середньому українці у 60 років мають близько 32 років стажу. Тому виконати вимогу для виходу на пенсію вчасно 2023-го вони зможуть, а ось із 2025-го настане критичний момент.

Раніше в Пенсійному фонді вважали, що навіть за зміни вимог до стажу близько 55% українців усе одно зможуть вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Але ці оцінки було складено ще до пандемії та повномасштабної війни. Тільки з початком повномасштабної війни близько трьох мільйонів українців перестали платити ЄСВ, тож їм не зараховують стаж.

Якщо ситуацію не змінити й вимоги до стажу не переглянути, то українці за формального пенсійного віку у 60 років будуть змушені працювати до 63 або навіть 65 років. Усі, хто не виконає вимог щодо стажу, не зможуть вчасно отримати пенсію.

Ткаченко вважає, що необхідно зупинити зростання вимог до стажу на рівні 30 років та при цьому підвищити всім пенсійний вік до 65 років. На такий крок уже пішла більшість європейських країн.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.