До 10 років в’язниці: в Україні посилять покарання за пожежі через підпал сухої трави

Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект №7212-1, який передбачає посилення покарання за підпал сухої трави та листя, а також розширення переліку дій, за які передбачено кримінальну відповідальність.

Про це повідомляється на сайті Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

Згідно із законопроектом, в умовах військового чи надзвичайного стану правопорушникам може загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років – за умисне знищення чи пошкодження вогнем чи іншим способом лісу, зелених насаджень, стерні, лук, пасовищ, степової, водно-болотної чи іншої рослинності, її залишків і опалого листя на землях будь-якої категорії, якщо це спричинило суттєву шкоду навколишньому середовищу.

“В умовах війни наше довкілля зазнає значних збитків від бойових дій і ракетних обстрілів. І ми не маємо жодного права допускати ще й руйнування його безвідповідальною поведінкою, нерозумінням, що примітивний випал сухостію – це велика небезпека”, – прокоментував рішення Міністр Руслан Стрілець.

У мирний час за ці дії термін обмеження або позбавлення волі становитиме від 2 до 5 років. За відповідні збитки, заподіяні на територіях природно-заповідного фонду, передбачають позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Також у Кримінальному кодексі окремо встановлять відповідальність за знищення чи пошкодження лісу та лісових насаджень внаслідок недотримання правил пожежної безпеки, якщо це завдало істотної шкоди навколишньому середовищу. Покарання передбачають у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або обмеження волі на строк від 1 до 3 років.

За ці ж дії в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки для довкілля, правопорушникам загрожує позбавленням волі на строк від 1 до 3 років.

Вчинення правопорушень в умовах військового чи надзвичайного стану, або якщо вони призвели до загибелі людини, масової загибелі тварин або виникнення інших особливо тяжких наслідків, каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Читайте також  За 25 років незалежності населення України скоротилося на 8 мільйонів осіб

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.