Готуємось до Покрови 2022: Коли відзначати і що потрібно встигнути зробити

У жовтні українці відзначать дуже важливе свято християнське та народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Це стародавнє свято, що має усталені традиції, звичаї та заборони.

Що можна і не можна робити цього дня, коли відзначати – читайте нижче в нашому матеріалі Styler.

Дата та пов’язані з Покровом свята
Це свято відзначають щороку 14 жовтня. З 1999 року у свято Покрови в Україні відзначають День українського козацтва.

З 2014 року указом президента на свято Покрови призначено державне свято – День захисників та захисниць України. А з 2015 року цей день став вихідним.

Цього року через воєнний стан додаткових вихідних було скасовано в Україні, починаючи зі свята 8 березня. 15 серпня Верховна Рада підтримала продовження військового стану на 90 діб до 21 листопада 2022 року, тож поки що додаткових днів для відпочинку в нашому календарі не буде.

З чим пов’язаний Покров
За легендою, під час облоги Константинополя ворогами 910 року, жителі зібралися в храмі на всеношну і молилися Господу про спасіння, сподіваючись на диво. Там святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі Матір Божу із сонмом святих.

Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста і опустила додолу омофор (покривало у вигляді широкого шарфа, зазвичай жінки носили навколо шиї), взявши їх під свій захист. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Богородицю вважали своєю покровителькою запорізькі козаки. Для запорожців Покров був найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана.

Що потрібно зробити до свята, важливі традиції
Для українців Покров був важливим осіннім святом, пов’язаним із завершенням хлібогосподарських робіт та початком зими.

Колись до Покрови селяни почали готуватися до морозів: уперше після літа протоплювали піч, утеплювали будинок, закінчували випасання худоби.

Читайте також  11 листопада: яке сьогодні свято і чого категорично не можна робити

Проводились також обряди-обереги:

Наприклад, спалювалися старі солом’яні матраци, а дітей обливали водою через решето, щоби не хворіли.
Крім того, спалювали старий одяг, взуття. Такий обряд мав прискорити ходьбу через зиму.
Щоб усі члени сім’ї були здоровими, на Покров старша жінка в сім’ї брала вишитий рушник, що знаходився над іконою Богородиці, і розвішував його над вхідними дверима.
Починаючи зі свята, молодь на вечорниці збиралася додому. Тоді ж починали засилати старост і дівчата просили у Богородиці доброго чоловіка: “Мати – Покровонька, покрий Мати сиру Землю та мене молоду”.

Що ще зробити на Покрові Пресвятої Богородиці:
Випікайте млинці та пригостите ними не лише рідних та друзів, а й домового, щоб він не побачив цілий рік.
Влаштуйте ввечері гуляння – радійте, веселіться, але пам’ятайте про міру. Поділіться частуванням з нужденними – вам буде благо.
Вибачте всіх людей, на яких ви образилися. Це дасть звільнення від негативу і приверне у ваше життя добрих людей, події та настрій.
Раніше з Покрови розпочиналися весілля. А щоб сімейне життя було вдалим, молоді люди йшли до церкви і ставили свічку біля ікони.
Що суворо заборонено робити на Покрову
Дуже важливо цього дня не сумувати. Вважається, що поганий настрій та зневіра можуть супроводжувати вас протягом наступного року. І навпаки – чим веселіше ви проведете свято, тим щасливішим будете.

Ще одним важливим табу на свято є відмова у гостинності. Якщо до вас прийшли гості – почастуйте їх багатшими. Чим пишніше стіл – тим більше достатку протягом року.

Також 14 жовтня не можна робити таке:

важко працювати, займатися господарством, прибиранням, пранням, приготуванням складних страв,
займатися ремонтом, будівництвом,
лаятись, лаятись, матюкатися,
зловживати спиртним,
позичати або просити у позику,
дівчатам – відмовляти сватам – інакше нареченого чекатиме ще три роки,
стригти волосся, нігті, бороду, а також митися – зробіть це напередодні.

Читайте також  Теплого Олекси 2023 року: Коли, що це за свято і які традиції існують

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.