Сьогодні, 28 серпня, християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Чому присвячено одне з найважливіших православних свят, і що не рекомендується робити цього дня, розповів “1+1”.
Історія свята
У християнській традиції успінням називають смерть чи закінчення земного життя. Цього дня прийнято згадувати всі добрі справи покійної Богоматері та радіти її світлому переходу на небеса.
Згідно з писанням, Діва Марія дізналася про свою майбутню смерть від Архангела Гавриїла, який явився їй за три дні до цього. Протягом цього часу в Єрусалимі всі апостоли, співаючи псалми, прощалися з Богородицею. У їх присутності Діва Марія возз’єдналася з Богом.
Успіння Пресвятої Богородиці – одне з великих християнських свят та головна дата серпня у церковному календарі. Його відзначають у східних християнських церквах – православних та католицьких храмах, а також вірменській церкві.
Традиції та заборони в Успіння Пресвятої Богородиці
Цього дня християни вирушають до церкви, щоб помолитися і причаститися. Під час урочистої служби можна освятити хліб, горіхи, мед, фрукти та зерно.
Після походу до храму віруючі збираються зі своїми близькими за святковим столом. Також у цей день можна роздати освячені продукти.
Що не можна робити 28 серпня:
Прибирати, рубати дрова, шити, в’язати, різати.
Сваритися, лихословити, пліткувати.
Відмовляти у допомозі.
Ходити босоніж ранковою росою.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook