У Херсоні kатують 600 мирних жителів. Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні за 8 червня

«Financial Times» виклало інтерв’ю з Президентом України Володимиром Зеленським.

Британські ракети загрожують Чорноморському флоту та відтісняють його на 60 миль від узбережжя Чорного моря.

Меркель засуджує війну Путіна, але не буде вибачатися, якщо Україну прійняли би в НАТО, Путін напав би вже тоді.

Британія
«Financial Times» взяла інтерв’ю у Президент України Володимира Зеленсього.

В якому він заявив, що тупикова ситуація у відносинах із Росією «не вихід»

Президент заявив на конференції FT, що західні санкції «не надто вплинули» на позицію Москви

Володимир Зеленський: «Україну ніхто не принижує. Вони вбивають нас і ще раз закликав Захід до військової підтримки для відновлення територіальної цілісності своєї країни.

“Ми поступаємося в оснащенні і тому не здатні наступати”, – сказав він. «Ми зазнаємо ще більших втрат, і люди — мій пріоритет».

У розмові з редактором Financial Times Рулою Халаф на конференції FT Global Boardroom у вівторок Зеленський сказав, що відтиск російських військ на позиції, зайняті до вторгнення 24 лютого, означатиме «серйозну тимчасову перемогу» для України, але повний суверенітет над її територією залишається його кінцевою. метою.

Війна вступила у фазу виснаження на сході Донбасу, у центрі бойових дій, де Росія використовує свої переважаючі артилерійські сили для придушення українських військ та поступового захоплення території. Зеленський заявив, що Україна може втрачати до 100 військовослужбовців на день.

Українські офіційні особи неодноразово зверталися до західних партнерів із проханням про швидке постачання важких озброєнь великої дальності, щоб відкинути російські війська. Зараз стривожені повільними темпами поставок і страхом, що зберігається в деяких країнах, спровокувати російську ескалацію.

Зеленський заявив, що «перемога має бути досягнута на полі бою». Але він також наполягав на тому, що відкритий для мирних переговорів, незважаючи на звірства, здійснені російськими військами під час їхнього 100-денного наступу. За його словами, будь-яка війна має закінчуватись за столом переговорів.

Проте мирні переговори повинні були відбуватися віч-на-віч з президентом Володимиром Путіним, тому що крім російського лідера «більше не було з ким поговорити».

Зеленський розкритикував, що він побачив у спробах деяких західних союзників вивчити умови припинення вогню без участі Києва.

«Нам потрібен постійний інтерес із боку Заходу, західна підтримка суверенітету України. За спиною України ніколи не може бути переговорів.

«Як можна домогтися припинення вогню на території України, не дослухаючись позиції країни? Це дуже дивно».

Він сказав, що його союзники можуть зробити більше, щоб посадити Росію за стіл переговорів, поставивши Україні зброю та посиливши економічні санкції проти Москви, включаючи повне нафтове та газове ембарго. За його словами, вони не повинні бути просто посередниками, а повинні стежити за тим, щоб Москва припинила бойові дії та дотримувалася будь-якого припинення вогню. За його словами, вони мають створювати “попередні умови” для миру.

«Ви маєте вплив на результат». Крім слів, ви повинні показати, що ви справді можете зробити».

Зеленський не погодився із попередженнями президента Франції Еммануеля Макрона Заходу не ставитися до Росії у дусі «приниження». За словами Зеленського, Макрон дуже добре знав про невиконання Росією попередніх мирних угод у рамках так званого Мінського процесу, який не зміг покласти край бойовим діям на Донбасі з 2014 року.

«Я справді не розумію» приниження Росії. Вісім років вони вбивали нас. Про що ми тут говоримо?

На відміну від цього, Зеленський сказав, що це «хороша новина» про те, що прем’єр-міністру Великобританії Борису Джонсону вдалося пережити вотум недовіри депутатам-консерваторам у понеділок увечері.

“Я радий, що ми не втратили дуже важливого союзника”.

Українські офіційні особи вважають Великобританію одним із своїх найстійкіших прихильників після прийнятих Джонсоном на початку війни рішень надати Києву сучасну зброю та підтримати її повні військові цілі.

Зеленський заявив, що хоча деякі західні санкції вже завдали серйозного удару по російській економіці, вони «не надто вплинули на позицію Росії». За його словами, Москва постійно знаходила способи оминути санкції.

Він також припустив, що деякі західні уряди вже втомилися від економічних наслідків санкцій проти Росії та шукають способів пом’якшити їхній вплив для захисту своїх комерційних інтересів.

«Всі поводяться дуже хитро. Вони підтримують Україну, але також перевіряють, що можна зробити, щоби послабити санкції, щоб бізнес не постраждав», — сказав Зеленський.

На переговорах під егідою ООН щодо відновлення доступу до українських портів Чорного моря Зеленський був готовий підтримати ідею морського коридору, що дозволяє експортувати зерно з українських портів.

«The Daily Telegraph» — «Британські ракети загрожують Чорноморському флоту»

Україна відтіснила російський флот на 60 миль від узбережжя Чорного моря за допомогою протикорабельних ракет, поставлених Великою Британією. Російські сили звернулися до берегових ракетних систем, щоб спробувати поновити контроль над районом. Вони також направили додаткові сили на острів Зміїний за 30 миль від узбережжя України для посилення ППО. Намагаючись допомогти Києву зняти блокаду своїх портів, Британія пообіцяла відправити сотні протикорабельних ракет Brimstone для зміцнення оборони.

Москва боролася за панування у районі, де її кораблі здійснюють морську блокаду експорту продовольства.

Але тепер Кремль змушений був змінити свою тактику, щоб зберегти контроль над основними морськими шляхами з України.

“Внаслідок наших активних дій, спрямованих на розгром військово-морських сил противника, групу кораблів Чорноморського флоту Росії було відкинуто від берегів України на відстань понад сто кілометрів”, – йдеться у повідомленні Міноборони України в Telegram.

Російські сили звернулися до берегових ракетних систем, щоб спробувати відновити контроль над цим районом. Вони також направили додаткові сили на острів Зміїний, що утримується Росією, скелястий аванпост за 30 миль від узбережжя України, для посилення протиповітряної оборони в регіоні.

Інститут вивчення війни, який базується в США аналітичний центр, заявив, що військово-морський флот України кидає виклик панування на море.

«Ці повідомлення свідчать про те, що український військово-морський тиск і протикорабельні ракети, ймовірно, зокрема надані Великобританією та іншими державами, змусили російське угруповання у північно-західній частині Чорного моря більше покладатися на берегову та протиповітряну оборону, оскільки вони відтіснені від берегової лінії України», – йдеться у повідомленні.

«Україна, ймовірно, намагатиметься використати ці успіхи, щоб пом’якшити економічний тиск російської блокади на українські порти та шукати додаткову економічну підтримку на Заході, включаючи, можливо, відкриття нових маршрутів для міжнародної допомоги Україні».

У той час, як Росія зберегла панування на морі, Київ зміг ефективно використовувати протикорабельні ракети, щоб вивести з ладу деякі з основних кораблів Москви.

Українським силам вдалося потопити флагман Чорноморського флоту Росії “Москва” за допомогою пари українських ракет “Нептун”.

Попри допомогу український чиновник попередив: «Загроза російських ракетних ударів з моря зберігається».

Джерело додало, що російські кораблі продовжують «блокувати цивільне судноплавство в цьому районі», посилюючи побоювання щодо глобальної продовольчої кризи, тоді як експорт зерна з України заблоковано.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив учора, що Кремль використовує захоплені азовські порти Маріуполь та Бердінаск для відновлення експорту зерна з України.

«Розмінування маріупольського порту завершено. Він нормально функціонує, прийняв перші вантажні судна», – сказав він.

Читайте також  Від важких травм в лікарні пoмeр солдат-навідник Олег Шевченко

Київ звинуватив Росію у крадіжці запасів зерна та використанні захоплених українських портів для його експорту до Африки та Близького Сходу.

Пан Шойгу також заявив, що російські війська відкрили «сухопутний коридор» через південь та схід України, який пов’язує материкову частину Росії з Кримом.

Він сказав, що було відновлено 750 миль залізничних колій для перевезення товарів у підконтрольні Кремлю райони Маріуполя, Бердянська та Херсона.

Учора до Туреччини прибув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров для переговорів щодо розблокування постачання зерна з України.

Скандал через глобальний брак продовольства, що насувається, спровокував відхід Росії з засідання Ради Безпеки ООН після того, як Шарль Мішель, президент Європейської ради, звинуватив Росію у використанні продовольчих запасів як «ракету-невидимку», блокуючи порти і крадучи зерно з України.

Василь Небензя, представник Росії, пішов із зустрічі і пізніше звинуватив Мішеля у поширенні брехні.

“The Scottish Daily Mail” повідомляє, що з сьогоднішнього дня водії платитимуть понад 2 фунти стерлінгів за літр як бензину, так і дизельного палива, оскільки війна в Україні та проблеми з ланцюжками поставок продовжують збільшувати оптові ціни.

“The Scottish Sun” повідомляє, що перші українські діти-біженці, які втекли до Шотландії, залишилися з розбитим серцем після того, як їхній батько був убитий у бою російськими військами. Газета повідомляє, що шестирічна Катя Мельник разом зі своєю 18-річною старшою сестрою в березні покинула країну, що роздирається війною, щоб жити у родичів у Файфі. Минулого тижня їхнього батька, 47-річного Ігоря Мельника, було вбито внаслідок нападу російських військ на сході Донбасу.

Європа
Італія. «Corriere della Sera» — «Ненависть та загрози з боку Росії» – головний заголовок

«Колишній президент Медведєв: «Я хочу, щоб ви зникли».

Реакція Заходу. Ді Майо: небезпечні слова»,

«Пшенична криза, сьогодні зустріч на найвищому рівні Росія-Туреччина. США та Ватикан шукають рішення для експорту заблокованих культур»

«Ідея удару по світовому порядку»

«Інтерв’ю з Юлією Тимошенко: «В оточенні Путіна немає тріщин».

Газета «La Repubblica» — «Медведєв проти Заходу: я тебе ненавиджу, я хочу, щоб ти зник».

«La Stampa» «Маячня Медведєв: Захід я вас ненавиджу»

«Напад та насильство колишнього президента Росії з його Telegram-каналу.

Ді Майо: «Небезпечні заяви»,

«Дегенерати, я хочу, щоб ви зникли»

Українці: «У Херсоні катують 600 мирних жителів»

Історія фотографій поруч. На одній випускниця харківської школи, яка сфотографована на тлі зруйнованої російською армією школи, на другій історичне фото, «Напалмова дівчина» у 50 років: історія визначальної фотографії війни у В’єтнамі

Підпис фото: Валері, що танцює серед маршів/Я, яка була напалмовою дівчинкою.

«Domani» — «Ердоган виступає в ролі посередника, щоб відвернути увагу від внутрішніх проблем»

Сьогоднішня зустріч з міністром закордонних справ Росії Лавровим у Туреччині може розблокувати постачання зерна Позицію Анкари у зовнішній політиці можна зрозуміти тільки з урахуванням економічної кризи, яку вона переживає.

Туреччина знову запропонувала себе як посередник між Україною, Росією та ООН

У ході сьогоднішнього візиту до Туреччини міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, багаторічний дипломат з часів Радянського Союзу, обговорить зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу перспективи поновлення мирних переговорів з Україною та розблокування українських портів на судна, що перевозять зерно.

Туреччина, яка останнім часом приймала безуспішні мирні переговори між Києвом і Москвою в Стамбулі, знову запропонувала себе як посередник між Україною, Росією та ООН для можливої ​​угоди про дозвіл експорту зерна з українських чорноморських портів і говорить про «значний прогрес».

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар докладно розповів про “дорожню карту”, яка може повернути в торгівлю 20 млн тонн української пшениці, у заявах, переданих турецьким агентством Anadolu. Тим часом тривають переговори з технічних питань, відомих деталей, де є суперечності, у тому числі про те, «як знешкоджувати міни, хто це робитиме, як створюватиметься коридор (для експорту) і хто супроводжуватиме» кораблі, зазначив Акара,

Він сказав, що є бажання дійти рішення, але визнав те, що проблема залишається, адже немає взаємної довіри. «Всі хочуть бути впевненими в якихось речах, — сказав він, — ми працюємо над досягненням цієї впевненості». «Міністри обміняються думками щодо поточного стану справ в українській кризі та перспектив відновлення російсько-українських мирних переговорів», — йдеться в ноті. “Російська сторона інформуватиме турецьких колег про хід спеціальної військової операції збройних сил федерації в Україні та вжиті заходи щодо забезпечення безпеки мирного населення”, – обережно додали в повідомленні.

Київ дав зрозуміти, що ніколи не ухвалить російські судна для завантаження українським зерном.

Туреччина не бере участі в економічних санкціях Заходу щодо Москви, але постачає Києву зброю, зокрема смертоносні безпілотники Bayraktar. Анкара є давнім членом НАТО, приєднавшись до альянсу у 1952 році.

У лютому минулого року Туреччина відсвяткувала 70-річчя членства в НАТО, але наклала вето на вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу через дружні стосунки цих двох країн із налаштованими на незалежність курдами РПК, яких Анкара вважає терористами. І подумати тільки, що у 2006 році Стокгольм присудив Нобелівську премію з літератури Орхану Памуку, прапору турецького секуляризму, на тій підставі, що «у пошуках меланхолійної душі свого рідного міста Стамбула він відкрив нові символи конфронтації та «переплетення культур». Це був час, коли Анкара ще вірила в приєднання до Європейського союзу, а турецькі військові все насилу охороняли світську спадщину Кемаля Ататюрка, засновника сучасної Туреччини. Сьогодні Анкара та її проісламський уряд, який перебуває при владі протягом двадцяти років, прагне стати регіональною державою, яка купує у росіян таку зброю, як ракетні комплекси С400, і скаржиться, що Вашингтон у відповідь відмовляє їй у постачанні літаків останнього покоління.

Анкара часто голосно заявляє про своїх союзників, наприклад, коли позавчора вона викликала посла Італії в Анкарі Джорджіо Марраподі в МЗС Туреччини у зв’язку з демонстрацією на користь курдського збройного угруповання РПК, яке нещодавно пройшло в Римі.

В останні дні настала черга послів Німеччини, Франції та Греції, яких викликали в МЗС і закликали до відповіді за прокурдські сепаратистські виступи, що пройшли в різних країнах Європи після оголошення Ердоганом чергової військової операції на північ від Сирії, щоб вразити ополченців YPG, близьких до РПК. Але Анкара, яка отримала від ЄС 6 мільярдів євро на утримання сирійських біженців на своїй території, не ухиляється від своїх стратегічних цілей і переслідує їх завзято та рішуче.

Анкара має сильний голос у зовнішній політиці, вона підтримує відносини співпраці з Москвою, але її економіка, поточні рахунки та її валюта слабшають. «Цей уряд не має наміру підвищувати процентні ставки. Ніхто не має очікувати, що ми це зробимо. Навпаки, ми продовжуватимемо знижувати ставки», — заявив президент Туреччини Ердоган за підсумками засідання кабінету міністрів в Анкарі 6 травня, після того, як змінив останніх губернаторів

«L”osservatore romano» — «Коридор для зерна»

Німеччина. «Der Tagesspiegel» — «Меркель засуджує війну Путіна»

Колишній канцлер Ангела Меркель (ХДС) засудила війну Росії в Україні як жорстокий напад на порушення міжнародного права, якому немає виправдання. Путінське вторгнення було “великою помилкою”, заявила Меркель на заході у Берліні у вівторок увечері. За словами Меркель, вона ніколи не поділяла думку Путіна, що Росія «постійно принижується» Заходом. Але ви, звісно, ​​знали, як він думав. Меркель зазначила, що Путін уже сказав їй під час її візиту до Сочі у 2007 році, що для нього розпад Радянського Союзу був «найгіршою подією 20 століття». Зрештою, «по-справжньому покласти край холодній війні» так і не вдалося. Ненависть Путіна спрямована проти західної демократичної моделі.

Читайте також  Кінець війни в Україні: найважчим стане 2024 рік, а до 2027 року буде набагато легше

У той же час Меркель захищала свою політику щодо Росії. «Ну, я не бачу необхідності говорити зараз: це було неправильно, і тому я не вибачатимуся», — сказала вона. Меркель також стверджувала, що у 2008 році вона виступала проти розширення НАТО на схід, включивши до нього Україну та Грузію. Якби НАТО дало обом країнам перспективу вступу на той час, Путін «міг би завдати величезних збитків Україні» вже тоді.

«F.A.Z» — Надпис над фото: «Ви повинні любити Бориса Джонсона

Підпис під фото: «Чи ненавидіти? У Києві це здається абсурдною думкою. Той, хто замовляє «Борис Джонсонюк» у кафе «Завертайло», не запитує, подібно до дрібних заднякамеєчників у Вестмінстері, чи вважають британці, як і раніше, свого прем’єр-міністра найсолодшою ​​спокусою з часів Маргарет Тетчер.

З кожним шматочком меренги Бориса українці дякують йому за повноцінну підтримку. Чи було голосування в Лондоні ще більш переконливим і рішучим, якби Джонсон лише подавав найкращу випічку на своїх вечірках в офіційній резиденції?

Колонка зліва «Недовіра до Берліна»

Візит канцлера до Литви показав, наскільки великою є недовіра до намірів Берліна. Справа не лише у тактиці, коли лідери країн Балтії виступають проти переговорів із Путіним. Завжди існує історично сформований досвід, за яким сильніші держави у Європі схильні вести відносини з Москвою через голови Східної Європи. Канцлерська СДПН завжди була особливо схильна до цього, але це не лише німецька традиція. Вимога Макрона про те, щоб Москву не принижували, може здатися прагматичним на Глибокому Заході, але на далекому Сході вона звучить як повага до претензій Росії на роль великої держави.

У Вільнюсі Шольц спробував захистити свою позицію аргументами, які були справді переконливими навіть у внутригерманских дебатах. Те, що Україні ніхто не постачає зброї в таких масштабах, як Німеччина, є питанням перспективи. Порівняно з Угорщиною це правда, порівняно зі Сполученими Штатами – ні. Вашингтон також, ймовірно, буде залучений, якщо наступне питання дійсно полягатиме в тому, чи танки Leopard будуть поставлятися з Іспанії в Україну. Досі перевага альянсу в основному диктувала темпи та тип постачання зброї. У тому числі був сучасних західних основних бойових танків. Було б добре, якби дії Заходу залишалися скоординованими.

Канцлер пообіцяв литовцям, що німецькі війська в їхній країні зростуть до бригади. Зважаючи на загрозливу ситуацію в країнах Балтії, це правильний сигнал, особливо Путіну. Це ще раз показує, наскільки важливим є пакет у 100 мільярдів для Бундесверу. Озброєння не є самоціллю, воно вкрай потрібне для захисту вільної Європи.

Головний матеріал: “Німеччина хоче очолити “боєздатну” бригаду НАТО в Литві”

Шольц: Захист від Росії

Танки з Іспанії до Києва

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) оголосив, що Німеччина посилить свої воєнні дії на східному фланзі НАТО. Під час візиту до Литви у вівторок він запевнив, що у разі нападу кожен сантиметр території НАТО буде захищений. Щодо розгортання німецького контингенту у складі так званої бойової групи розширеної передової присутності НАТО (EFP) у Литві, він заявив у заяві президенту Литви, що Німеччина готова «очолити у Литві сильну та боєздатну бригаду, присвячену стримуванню та захисту від російської агресії». Литовці давно виступали за посилення присутності НАТО на східному фланзі. Саміт НАТО в Мадриді має розглянути це питання наприкінці червня.

У Литві Шольц також захищав позицію Німеччини щодо постачання зброї в Україну. “Ніхто не постачає в такому ж великому обсязі, як це робить Німеччина”. Що ж до передбачуваних міркувань Іспанії поставити на Україну німецькі танки Leopard 2, він заявив, що така заявка не подавалася. Марі-Агнес Штрак-циммерманн, голова Комітету з оборони Бундестагу, що належить до коаліційної партії ВДП, заявила журналу “Шпігель”, що “дуже сподівається”, що федеральний міністр економіки Роберт Хабек “негайно дасть дозвіл на експорт”. Далі вона сказала: “У нас немає часу на ігри”. можна швидко». За його словами, уряд у Мадриді “усвідомив серйозність ситуації чіткіше”, ніж уряд у Берліні.

Федеральне міністерство економіки спочатку ніякі постачання танків не коментувало. Такі події завжди вирішуються у Федеральній раді безпеки. Ф.А.З. в принципі було підтверджено, що так звана заявка на реекспорт має бути подана федеральному уряду, якщо Мадрид хоче поставити танки Leopard 2, які він давно купив у німецького виробника, до іншої країни.

Колонка ліворуч унизу: “Москва хоче експортувати зерно з України”

За словами міністра оборони Росії Сергія Шойгу, українські порти Маріуполь та Бердянськ, захоплені російськими військами, готові до експорту зерна. Вони були звільнені від мін, сказав Шойгу у вівторок. Зерно тепер можна знову відправляти звідти. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков закликав Україну розмінувати входи до підконтрольних їй портів. Потім, під контролем російських військових, кораблі могли заходити та вантажити зерно.

Augsburger Allgemeine». Колонка: «Нестандартні мислителі часто на стороні Путіна»

Управління захисту Конституції попереджає про напади та акти насильства

Будь то праворуч, ліворуч, з боку ісламістів чи іноземних агентів: ризик нападів та актів насильства в Німеччині залишається високим – такий висновок звіту – “Про захист конституції за минулий рік”. А під час пандемії коронавірусу, наголосила федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фаезер (СДПН), виник ще один феномен: групи, які протестували проти захисних заходів, деякі затято, і при цьому зневажали і делегітимізували державу та її представників. Так звані латеральні мислителі часто говорять про загрози політиці та науці, заклики до насильства та вбивств, антисемітизму, сказав Фаезер, коли доповідь була представлена.

Для цієї нової форми екстремізму Управління захисту Конституції створило власну категорію зі складною назвою: делегітимізація держави, що належить до Управління захисту Конституції. Скільки людей ставиться до цієї сцени, зі звіту не зрозуміло. За словами Томаса Хальденванга, президента Федерального управління із захисту конституції, існують численні збіги з іншими областями, що спостерігаються. Праві екстремісти і звані «Рейхсбюргери», які відкидають Федеративну Республіку, використовують протести проти коронавірусу у зв’язку з людьми з основного суспільства. Нерідко можна побачити, що серед латеральних мислителів поширена і російська пропаганда.

Багато фігур захищають чи прославляють агресивну війну Росії проти України на відповідних каналах в Інтернеті. Проте часто буває важко чітко віднести латеральних мислителів до загальних областей екстремізму. За словами Хальденванга, войовничих критиків політики щодо коронавірусу не можна віднести до правого екстремізму…

За даними конституційної влади, кількість екстремістів останнім часом продовжує зростати практично у всіх сферах. «Найбільшою екстремістською загрозою для нашої демократії, як і раніше, залишається правий екстремізм», — сказав Фаєзер. Усього до цього спектру належать 33 900 осіб, з яких 13 500 вважаються схильними до насильства. 2021 року було зареєстровано добрих 20 тисяч правоекстремістських правопорушень, що майже на десять відсотків менше, ніж роком раніше. Держава вживає заходів «попереджувально та жорстко», пояснив політик СДПН. Наприклад, праві екстремісти будуть послідовно позбавлені вогнепальної зброї. Весь AFD тепер внесено до списку підозрюваних у екстремізмі.

Читайте також  У Вашингтоні розпочалися переговори Байдена і Зеленського

«Mannheimer Morgen» — «Олаф Шольц готовий до бою»

Війна в Україні: канцлер обіцяє під час поїздки до Литви, що Німеччина «захищатиме кожен сантиметр території НАТО» у разі нападу

Нідерланди. «de Volkskrant» — «Поставка нових американських і британських ракетних комплексів повинна змінити артилерійський бій на Донбасі»

«Het Parool» — «Сєвєродонецьк – це новий Маріуполь?»

Туреччина. «Daily Sabah». «Вуличні бої точаться, оскільки Київ прагне утриматися»

За словами України, Росія розгортає підкріплення на сході України, щоб допомогти захопити ключове місто, тоді як інші міста зазнають постійних обстрілів, оскільки Кремль наполягає на контролі над Донбасом.

Колонка справа: «Анкара наполягає на укладенні угоди про експорт зернових в Україну як на ключову угоду на зустрічі»

Міністр оборони Хулусі Акар заявив, що Туреччина досягла «значного прогресу» в переговорах і тісно координує з Росією та Україною узгодження плану, який відновить експорт зернових з українських портів, сказав міністр оборони Хулусі Акар, навіть якщо конфлікт розгортається в інших країнах. країна.

Туреччина бере участь у зусиллях Організації Об’єднаних Націй щодо досягнення угоди щодо плану, який відкриватиме безпечний судноплавний коридор для вирішення глобальної продовольчої кризи, спричиненої вторгненням Росії в лютому, що зупинило експорт зернових з України в Чорному морі.

Зауваження Акара прозвучали через день після того, як у звітах йшлося про те, що Анкара і Москва досягли попередньої угоди про відновлення поставок української сільськогосподарської продукції, але Україна ще не схвалила цей план.

Сьогодні під час візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до Туреччини питання заблокованого зерна.

Кажуть, що Туреччина запропонувала військову допомогу для розмінування поблизу ключового чорноморського порту Одеси та супроводу зернових кораблів. Київ стурбований тим, що зняття оборони може залишити порт відкритим для російських атак.

Акар сказав, що чотири сторони працюють над тим, як розмінюватися в Одеському порту та інших місцях уздовж узбережжя України, хто це робитиме і хто буде охороняти коридор.

«Ми докладаємо зусиль, щоб завершити це якнайшвидше», — сказав він журналістам у заяві про ембарго після засідання Кабінету міністрів пізно в понеділок.

Сторони готові вирішити це питання, але взаємна довіра залишається крапкою, сказав Акар. «Кожен хоче бути впевненим у певних речах. Ми працюємо над створенням такої довіри».

«У цьому питанні було досягнуто значного прогресу», і технічне планування триває, сказав міністр.

Туреччина сусідить з Україною і Росією на морі і заявила, що готова взяти на себе роль в рамках «механізму спостереження», якщо буде досягнуто угоди.

Туреччина запропонувала створити в Стамбулі центр для координації та моніторингу зусиль з розмінування та поставок на світові ринки.

Це може включати турецьке військово-морське супроводження танкерів, які виїжджають з України в напрямку турецьких проток і прямують на світові ринки. Міністр сільського та лісового господарства Вахіт Кіріші в понеділок також заявив, що сторони близькі до угоди щодо угоди щодо коридору.

Колонка зліва: «Зростання витрат і зміна позицій в Україні»

Понад 100 днів минуло від початку української війни. Росія мала намір швидко захопити Україну і повалити її законний уряд на користь лояльного до Москви.

Оскільки війна тривала довше, ніж очікувалося, і виявилася дорожчою, Росія не змогла взяти столицю Київ і досягти своїх цілей. Потім Росія вивела свої сили з Києва та деяких інших регіонів, зосередивши свої війська на Донбасі, як очікувалося на початку кризи. Після захоплення стратегічного міста Маріуполя та з’єднання Донбасу з Кримським півостровом, російські війська разом із підтримуваними Росією сепаратистами нещодавно почали окупувати решту Донбасу, маючи на меті повністю захопити Луганську та Донецьку області.

Стало зрозуміло, що підтримки Заходу українській державі недостатньо, щоб витіснити росіян з країни. Оскільки людські та економічні витрати війни зараз непосильні не лише для ворогуючих сторін, а й майже для всіх держав, багато хто, особливо їхні близькі торгові партнери, почали говорити про примирення.

Першою країною, яка закликала обидві сторони досягти припинення вогню та припинення війни, була Туреччина, яка намагалася бути посередником між країнами. Президент Реджеп Таїп Ердоган запропонував президенту Росії Володимиру Путіну «почесно піти з України і припинити війну». Ердоган визнав, що чим довша війна, тим дорожче вона буде коштувати не лише для України, а й для багатьох країн, включаючи Туреччину. На жаль, західні країни не підтримали позицію Туреччини, тому посередництво Анкари не принесло результатів.

Оскільки західні країни вірять, що Україна може виграти війну і що єдине, що може стримати Путіна від продовження наступу, це військова поразка, вони переконали український уряд продовжувати боротьбу. Це привело ворогуючі сторони та їхніх прихильників у глухий кут. З одного боку, незважаючи на значні втрати Росії в живій силі, техніці та економіці, Путін сповнений рішучості продовжувати війну, поки не завоює певні частини країни. Здається, скільки б часу на це не знадобилося, Путін продовжуватиме боротися, поки не досягне своїх цілей. З іншого боку, схоже, що західних партнерів України не дуже хвилює територіальна цілісність країни чи її людські та економічні втрати.

США
«NYT» — «Україна розгорнула битву на гойдалках»

Дилема для Зеленського: боротися далі чи відступати?

Друга колонка справа: «СВІТ БАНК БАЧЄ ЕКОНОМІЧНУ ЗАГРОЗУ У ГЛОБАЛЬНОМУ МАСШТАБІ. ЙМОВІРНО ПРИГЛУШЕНИЙ РІСТ»

Інфляція, блокування та війна підвищують ризики рецесії.

«WP» — «Світовий банк побоюється повторення 1970-х років глобальної «стагфляції», років слабкого зростання та зростання цін»

Війна в Україні загрожує подальшим погіршенням ситуації

Світовий банк попередив у вівторок, що глобальна економіка може зіткнутися з роками слабкого зростання та зростання цін — токсичної комбінації, яка перевірить стабільність десятків країн, які ще намагаються оговтатися від пандемії.

З 1970-х років, коли подвійний нафтовий шок підірвав зростання і підняв ціни, породивши хворобу, відому як «стагфляцію», світова економіка не стикалася з такою проблемою.

Банк знизив свій річний прогноз глобального зростання до 2,9% з 4,1% у січні і заявив, що «уповільнене зростання, ймовірно, збережеться протягом десятиліття через слабкі інвестиції в більшості країн світу».

Наслідки російського вторгнення в Україну посилили глобальне уповільнення, піднявши ціни на низку товарів та стимулюючи інфляцію. Глобальне зростання цього року складе приблизно половину річного темпу минулого року, і очікується, що у 2023 та 2024 роках воно трохи покращиться.

За словами банку, це буде найрізкіший спад після первісного відновлення після рецесії, який світова економіка пережила більш ніж за 80 років. І ситуація може стати ще гіршою, якщо війна в Україні зруйнує глобальні торгові та фінансові мережі або різке зростання цін на продовольство спровокує соціальні заворушення у країнах-імпортерах.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.