Україна та Польща спростять перетин кордонів: підсумки зустрічі двох президентів

Польща та Україна спростять перетин кордону. Для цього країни ухвалять відповідну двосторонню угоду.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський після зустрічі із президентом Польщі Анджеєм Дудою, повідомляє “Європейська правда”.

Президент Польщі Анджей Дуда приїхав 22 травня до України з офіційним візитом. Він перший іноземний президент, який виступив у Верховній Ражі з початку війни з Росією.

Через війну багато українців були змушені виїхати з країни. Польща дала притулок найбільше біженцям з України, ставши другим будинком для них.

“Ми рідні. І між нами не повинно бути меж або бар’єрів. Український і польський народи ментально вони давно не поділяють. Тому ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній угоді”, – заявив Зеленський.

За його словами, насамперед спрощення стосуватиметься спільного прикордонно-митного контролю, а потім і єдиного умовного кордону між країнами, коли Україна стане членом ЄС.

Президент України додав, що сьогодні український та польський народи стали побратимами, а країни – сестрами. Крім того, польському Жешуву було надано звання “Місто-рятівник”. А президенту Польщі Анджею Дуді подарували найпопулярнішу сьогодні в Україні марку з “російським військовим кораблем”.

Також під час зустрічі Зеленський заявив, що Росія своїм вторгненням мимоволі змусила Україну та Польщу забути суперечки з приводу спільного минулого.

“В один день стало ясно, що всі ці протиріччя – не мають значення, коли є сила такої загрози. Загрози виживання наших народів. Ми з Анджеєм прагнули справжнього розуміння між нашими народами, разом розбирали це “сховище” (суперечностей). Ми планували будувати меморіал примирення на спільному кордоні. Але українські кордони перейшли ті, хто хоче інших меморіалів, і присвячених зовсім не миру… Ми захищаємо спільний для нас всесвіт – під назвою свобода та незалежність, у часи, коли хтось робить варварство космічного масштабу”, – сказав Зеленський.

Читайте також  Синоптикиня розповіла, коли українцям чекати на відлигу

Зараз між Україною та Польщею настали часи єдності та порозуміння, до яких колись закликали низку видатних діячів, починаючи з Папи Івана Павла Другого.

Крім цього, в Україні планують розширити можливості для громадян Польщі. Відповідний законопроект до ВР хоче зробити Володимир Зеленський. Це буде своєрідним знаком подяки за те, на яких умовах Польща надала притулок понад мільйону українців через війну. Зазначимо, що Сейм Польщі ухвалив такий законопроект про допомогу громадянам України.

“Це великий крок і жест великої душі, на які здатний лише близький друг України. І цей крок не залишиться одностороннім. Найближчим часом я подам у Верховну Раду України аналогічний – дзеркальний – проект. Дай Боже, щоб польським громадянам ніколи в житті не знадобилися всі ці переваги за таких умов, за умов війни”, – сказав український президент.

У свою чергу, президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв, що докладе максимум зусиль для того, щоб Україна вступила до ЄС.

“Польща зробить все можливе, щоб допомогти Україні стати членом Європейського Союзу”, – заявив польський президент.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.