Росія знищила 27 нафтобаз та мільйони “квадратів” житла: втрати України досягли $94 млрд

Сума задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України під час війни з Росією, досягла 2,8 трлн грн, або 94,3 млрд дол. Тільки за останній тиждень ця сума зросла на 2,4 млрд дол. У нових розрахунках додано оцінки по нафтобазах – збитки від руйнування 27 нафтобаз становили 227 млн дол.

Про це свідчать дані Київської школи економіки (KSE) на 10 травня. Підрахунки ведуться у межах проєкту “Росія заплатить”.

Загалом через війну зруйновано або пошкоджено 35,2 млн квадратних метрів житлового фонду на 31 млрд дол. Порівняно з попередніми розрахунками цей показник зріс майже на 1,3 млрд дол.

Від руйнувань житлового фонду найбільше постраждали Маріуполь, Харків, Чернігів, Суми та Рубіжне. Тільки в Маріуполі втрати оцінюються в 9,9 млрд дол., у Харкові – 7,1 млрд дол.

Також із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (з 24 лютого до 10 травня):

зруйновано або пошкоджено близько 1000 навчальних закладів, збитки сягають 1,3 млрд дол.;

пошкоджено або зруйновано щонайменше 102 релігійні об’єкти;

окупанти пошкодили та знищили 295 мостів та 12 аеропортів цивільної авіації;

знищено або захоплено 208 підприємств та 156 складів.

Сумарні збитки України становлять 564-600 млрд дол. Цей показник містить, крім прямих втрат, і непрямі –такі як зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо.

У проєкті “Росія заплатить” беруть участь фахівці з Центру економічної стратегії, Prozorro, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, Transparency International Україна та Української ради торгових центрів. Підтримку надають Офіс президента, Міністерство економіки, Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерство інфраструктури.

Надати інформацію про втрати фізичної інфраструктури, зокрема житлових будинків, унаслідок війни може кожен громадянин. Для цього можна подати інформацію про пошкодження за допомогою чат-боту або у програмі “Київ Цифровий”.

Читайте також  Росія знову вдарила по Сирії потужними ракетоносцями

Як повідомляв OBOZREVATEL, відновлення України може бути здійснене за рахунок заморожених активів Росії. – агресор повинен платити за розв’язану ним війну. Канада стане першою країною G7, яка ухвалить таке рішення. США також готові до таких кроків.

А Європейський Союз планує визнати обхід санкцій кримінальним злочином. Таке рішення допоможе країнам ЄС конфіскувати російські активи, які зараз заморожені.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.