Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО – основне досягнення спецоперації в Україні

До редакції «ОРД» надійшов лист читача з росії. Лист, який свідчить про те, що в росії починають розуміти, що путін під вивіскою «спецоперації» проти України та НАТО насправді працює саме на розширення НАТО. І це починає викликати запитання.

«24 лютого президент росії володимир путін розпочав військову спецоперацію з «демілітаризації» та «денацифікації» України. МЗС РФ заявляє, що мета спецоперації – ослаблення впливу США та НАТО. Країни Заходу засудили спецоперацію та запровадили проти росії кілька пакетів санкцій, а Фінляндія та Швеція серйозно замислилися над перспективою членства в НАТО. Саме таким є короткий результат проведення росією спецоперації в Україні.

володимир путін 21 лютого підписав указ про визнання незалежності Луганської народної республіки та Донецької народної республіки в межах Донецької та Луганської областей. путін також разом із головами ДНР та ЛНР Денисом Пушиліним та Леонідом Пасічником підписав угоди про дружбу.

Наступного дня Рада Федерації схвалила використання збройних сил росії за кордоном у зв’язку із ситуацією на Донбасі. Відповідна постанова була одноголосно прийнята під час позачергового засідання верховної палати парламенту.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков зазначив, що спецоперація розпочалася на прохання влади ЛДНР і всі цілі спеціальної військової операції будуть виконані. Одна з цілей військової спецоперації в Україні — порятунок Луганської та Донецької народних республік, а також відновлення їхньої державності в межах 2014 року.

У Гельсінках та Стокгольмі, після початку спеціальної військової операції в Україні, переконалися, що російський президент володимир путін не жартував, коли попереджав Україну, Захід та НАТО про можливе силове вирішення ситуації на Донбасі.

На тлі української кризи дискусії у Фінляндії та Швеції щодо приєднання до Північноатлантичного блоку стали надзвичайно серйозними. Це питання піднімалось також на зустрічі міністрів закордонних справ натовських країн, що відбулася днями, на якій були присутні голови дипломатичних відомств зі Стокгольму і Гельсінків.

Читайте також  Крим – Україна: випадок під час відкриття Олімпіади-2016

У Фінляндії спецоперація в Україні воскресила пам’ять про війну з Радянським Союзом. У перші десятиліття незалежності північна країна була близькою до втрати суверенітету кілька разів, Йосип Сталін вже створював для фінів маріонетковий уряд на чолі з комуністом Отто Куусіненом.

Фінляндії вдалося відстояти свою свободу ціною серйозних втрат – і людських, і територіальних. Друге за чисельністю населення місто довоєнної Фінляндії – Виборг – стало скромним райцентром російської Ленінградської області. І фіни відвідують його навіть не з ностальгії, а щоб побачити, як срср і росія довели до занепаду одне з найкращих фінських міст.

Фіни не хочуть повертатися до складу російської імперії і єдиною можливістю убезпечити себе бачать у вступі до НАТО.

Безпека Швеції також опинилася під загрозою. Нещодавно російські експерти на одному з телевізійних каналів розповідали, як для окупації країн Балтії росія використає шведський острів Готланд, це стало сигналом для шведського уряду.

І хоча абсолютної більшості прихильників вступу до НАТО у Швеції, на відміну від Фінляндії, поки що немає, проте кількість прихильників значно перевищує кількість противників приєднання. У Стокгольмі прямо кажуть, що зміна поглядів насамперед пов’язана з тим, що Україна після початку спецоперації росії залишилася одна проти другої армії у світі. Так, їй допомагають, але не воюють разом із нею.

Саме тому можливість подання обома північними країнами заявки до НАТО вже найближчим часом стала реальністю.

«Швеція та Фінляндія зі звіриною серйозністю обговорюють можливість приєднатися до НАТО. Сам альянс готовий прийняти їх буквально «під білі рученьки» – у найкоротші терміни та з мінімальними бюрократичними процедурами. Своє Welcome! представникам Північної Європи США зараз транслюють буквально з усіх прасок», – зазначив Медведєв.

Читайте також  Почитав російські новини. Ситуація наступна: санкції – це дуже добре. Взагалі, це найкраще, що могло статися

Водночас, зазначив заступник голови Ради безпеки, москва має на це реагувати без емоцій, з холодною головою. За його словами, чисельність країн, що вступили до альянсу, не має особливого значення, але важливо, що при вступі Швеції та Фінляндії до НАТО, довжина сухопутних кордонів альянсу з росією зросте більш ніж удвічі.

Перед початком спецоперації в Україні під час переговорів щодо «гарантій безпеки» росія висунула США та НАТО вимоги, однією з яких було не вступ України до Альянсу та повернення НАТО до конфігурації 1997 року. Північноатлантичному альянсу час «збирати манатки та повертатися до кордонів 1997 року» озвучували представники Міністерства закордонних справ.

володимир путін заявив, що крилаті ракети НАТО “Томагавк” з України до російської столиці долетять за менше ніж за 35 хвилин. Балістичні ракети, запущені з Харкова, впораються за 7-8 хвилин. Гіперзвукові ударні засоби “накриють” москву за 4 – 5 хвилин.

Результатами спецоперації в Україні мало стати послаблення впливу США та НАТО в регіоні, але на сьогоднішній день росія може отримати збільшення кордону з альянсом більш ніж удвічі, у разі вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. При цьому офіційні представники кремля та міноборони рф продовжують повідомляти, що спецоперація проводиться строго за затвердженим планом.»

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА: