Ні зарплатні, ні стажу: понад 200 прикарпатських працівників освіти відсторонили від роботи

В Івано-Франківській області проти коронавірусу щепили 48 687 працівників закладів освіти, що своєю чергою становить 96% від усієї кількості.

Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.

Водночас приблизно 216 працівників навчальних закладів відсторонені від роботи через відсутність сертифіката про вакцинацію

«З 50 482 працівників освіти Івано-Франківщини — вакциновані 48 685, що складає 96% від усієї кількості», — сказав головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.

Крім цього, відсторонені від роботи у навчальних закладах області 120 педагогів та 96 інших працівників. Ще 254 мають документ про наявність протипоказів щодо вакцинації.

Медик зазначив, що наразі в Івано-Франківській області хворіють 1 086 учнів та 966 освітніх працівників. У 530 закладах освіти навчання відбувається у дистанційному режимі.

Під час наради також стали відомі показники вакцинації прикарпатських працівників у різних освітніх закладах:

у закладах професійної або професійно-технічної освіти — 98%;
у закладах загальної середньої освіти — 97%;
у закладах дошкільної, позашкільної та фахової передвищої освіти — 96%;
у закладах вищої освіти — 92%.
Що було раніше?
В Україні розширили перелік професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Зокрема, невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи.

Так, відсторонення відбулось з 31 січня.

Працівників вищезазначених установ, які не щепляться принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 до цього періоду, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.

Нагадаємо, що з 8 листопада невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковими, почали відсторонювати від роботи.

Тоді уряд видав постанову, у яких затвердив перелік професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим.

Читайте також  На лікуванні, після масового отруєння на весіллі, залишилось всього декілька прикарпатців

Йшлося про обов’язкове щеплення для працівників освіти всіх форм власності, центральних та місцевих органів влади та їхніх підрозділів, соціальних закладів, а також державних підприємств і організацій, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Крім цього, 9 грудня уряд знову розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково вакцинуватись проти COVID-19.

Зокрема, додали наступних співробітників:

▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.

Зазначимо, що термін відсторонення від роботи діятиме, поки людина не вакцинується.

Чи є винятки?
Так. Винятком будуть лише ті працівники, які мають обґрунтовані медичні протипоказання. Таким пацієнтам видадуть відповідну медичну довідку, яка свідчить, що робити щеплення не можна. Таке рішення ухвалює сімейний лікар.

«Проте, невеликий відсоток людей має протипоказання – це 3-4% всього. Сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», — зауважив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні роблять усе для того, щоб запобігти будь-яким підробкам. А тому така довідка буде в електронній системі охорони здоров’я. Вона видаватиметься, як і COVID-сертифікат.

За яких умов допускатимуть до роботи?
У постанові Кабінету Міністрів йдеться про те, що термін відсторонення від роботи спливає після усунення обставин, які його зумовили. У цьому випадку ними є:

повна вакцинація;
скасування/зупинення дії постанови.
Додамо, що наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

Читайте також  На Прикарпатті начальник ЦНАПу попався на хабарі у розмірі 2000 доларів (ФОТО)

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.