Нова заборона: антибіотики в Україні продаватимуть тільки за рецептом лікаря

Вже найближчим часом українці не зможуть купити антибіотики за власним бажанням. Для цього слід буде звернутися до лікаря і лише за його згоди вдасться придбати такі ліки.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу, інформує канал 24.

“У квітні антибіотики випускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта. Це розв’яже проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне – допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів”.

Крім цього, з 1 січня 2022 року у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарно медичну допомогу, запровадили облік споживання антибіотиків із груп спостереження та резерву. У переліку – 29 лікарських засобів.

– Ми будемо знати, які саме антибіотики призначають пацієнтам стаціонарних відділення і чому,– зазначив Ляшко.

Стійкість інфекцій до антибіотиків: у чому проблема

Глава МОЗ підкреслив, що стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для здоров’я.

“На фоні пандемії ми бачимо значне зростання продажу антибактеріальних препаратів та збільшення відсотку їхнього використання у лікарнях”, – сказав Ляшко.

Згідно з даними Центру громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання і застуду можна лікувати антибіотиками. Тому, як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій.

Медики наголошують: антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями та зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами.

Як отримати електронний рецепт

Електронний рецепт на антибіотики можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації, наголосив Ляшко. Проте для його отримання усім учасникам процесу необхідно бути зареєстрованим електронній системі охорони здоров’я.

Читайте також  “Перед ним великі виклики”: Путін розповів, чого хоче від Зеленського

Лікар призначатиме лише активну речовину, зазначаючи її лікарську форму та дозування. Крім цього, він також вкаже спосіб і застосування та тривалість прийому.

Пацієнт зможе “погасити” рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоров’я, обравши будь-який із наявних лікарських засобів що містить активну речовину.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.