“Вірус навчився пробивати захист, повторне коло жахливих недуг не пожаліє нікого”: лікар про небезпеку штаму “Омікрон”

Штам “Омікрон” поширюється з величезною швидкістю, витісняючи попередній штам “Дельта”, медики насторожені непередбачуваністю вірусу, який почав “пробивати” імунітет” та повідомляють про те, що слід готуватися найгіршого.

Лікар Тарас Жиравецький у своєму Telegram-каналі розповів, чого очікувати від повторного зараження коронавірусом.

“1. Немає 100% захисту від повторного ковіду, вакцини також не захищають від повторного зараження.

2. Найчастіші симптоми – висока температура, біль в горлі, закладеність в носі, кашель, біль в м‘язах.

3. При появі цих симптомів, а особливо піднятті температури бажано зробити швидкий тест на ковід. Він спрацьовує, так само як і раніше.

4. Бажано збивати температуру з першого дня захворювання.

5. Особливістю є швидше підняття показника Ц реактивного білку (ЦРП або ЦРБ це синоніми), що свідчить про швидше приєднання бактерійної інфекції, а це потребує призначення антибактерійних препаратів. При зараженні перший раз ЦРП найчастіше піднімається з шостого дня.

6. У частини пацієнтів можуть на 4-5 день піднятись ддимери, тому потрібно порадитись з лікарем стосовно прийому антикоагулянтів.

7. У тих пацієнтів у кого був важкий ковід ймовірно він також буде не легким. Є вже молоді пацієнти, які проходили лікування першого ковіду в стаціонарі, а зараз вдруге потребують стаціонарного лікування.

8. Казати, що другий раз ковід буде легшим поки рано, навіть для вакцинованих трьома дозами, на жаль вони також хворіють повторно і далеко не всі легко.

9. Найбільшою проблемою залишається самолікування, не бажання вчасно виконати швидкий тест, а це втрата часу і ризик складного ковіду.

10. Ще одна проблема – це те що коли з‘являється потреба в конструктивній медичній пораді радників є дуже багато, а конструктиву на жаль мало, тому оберіть одного лікаря, якому ви довіряєте, який має досконало розуміти коли і як робити аналізи, узд легень та КТ легень та при потребі вчасно скерувати вас на стаціонарне лікування”,- зазначив лікар.

Читайте також  Симптоми коронавірусу у вакцинованих назвали вчені

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.