“Кров’ю наливаються очі”: науковці назвали нехарактерні для інших штамів коронавірусу симптоми “Омікрону”

Новий штам коронавірусу “Омікрон” з шаленою швидкістю поширюється світом. Науковці зазначають, що для цього штаму характерні симптоми, які для інших штамів коронавірусу не притаманні. Серед них – головний біль, нудота, налиті кров’ю очі та випадіння волосся.

 

Головний біль
Британський вырусолог Лоуренс Янг зазначає, що сильна головна біль – найпоширеніших симптом серед пацієтів хворих на штам “Омікрон”.

Втома
Уже на ранніх стадіях захворювання, пацієнти з “омікроном” відчувають себе надзвичайно виснаженими навіть після тривалого відпочинку. Сили не відновлюються і дуже часто пацієнтам навіть важко ходити.

Біль у горлі
Згідно з даними програми ZOE Covid, майже половина людей, які захворіли на COVID-19, скаржилися на біль у горлі. Але він не надто сильний і зникає вже за п’ять днів.

Нежить
Нежить був другим за поширеністю симптомом коронавірусної хвороби. У близько 60% хворих він був присутнім.

Кашель
А от кашель у пацієнтів явище рідкісне. Постійний кашель зустрічається лише у 4 з 10 людей, заражених коронавірусом.

Підвищена температура
Цей симптом означає, що тіло реагує на інфекцію і допомагає імунній системі боротися з нею.

“Рожеве око” (кон’юнктивіт)
Коронавірус здатен проникати в клітини організму через рецептори ангіотензин-перетворюючого ферменту ACE2. Вони розташовані в сітківці та епітеліальних клітинах, що вистилають білки, повіки. Це активізує процес запалення, що супроводжується симптомами кон’юнктивіту.

Випадіння волосся
Хоча випадіння волосся не є типовим симптомом Covid-19, за даними Американської академії асоціації дерматології, випадіння волосся є досить поширеним явищем після високої температури.

Зміна смаку і запаху
Багато людей, у яких підтвердився коронавірус, повідомили про втрату нюху та/або смаку. Водночас в інших інфікованих “Омікроном” пацієнтів змінилися відчуття смаку і запаху, тобто речі пахли та смакували по-іншому, ніж зазвичай.

Читайте також  Україна повністю і для всіх закриває кордони, – Зеленський

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.