Про це, в тому числі, йшлося на заході «Погляд НАТО до 2030 року і далі», який відбувся минулого тижня в м. Рига (Латвія).
Зокрема, Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг повідомив: «Російський режим агресивний за кордоном і репресивний вдома, нарощування його військової сили на кордонах України викликає стурбованість.
По суті, багато сьогоднішніх загроз не обмежуються географією або лініями на мапі, кібер- і терористичні атаки, агресивні дії в космосі, застосування гіперзвукових апаратів і міжконтинентальних балістичних ракет, і зміна клімату, це все справді глобальні проблеми.
Авторитарні режими руйнують міжнародний порядок, заснований на правилах. Вони використовують не тільки пропаганду і дезінформацію для того, щоб розколоти суспільства, але й шкідливі кіберінструменти втручання в наші вибори».
І дійсно, сьогодні кіберпростір фактично став «полем бою» російсько-української гібридної війни, яка відбувається у принципово новому світовому геополітичному середовищі. Практично кожного дня світові ЗМІ рясніють повідомленнями про масштабні кібератаки з боку підконтрольних спецслужбам РФ хакерських угруповань на такі потужні держави як США, Німеччина, Франція, Велика Британія…
Ну звісно, значна частина кібернападів припадає на Україну. Але вітчизняні кіберфахівці вже набули достатнього досвіду та професіоналізму, щоб гідно протистояти агресору не тільки в районі бойових дій, але й в кіберпросторі.
Як йдеться в публікації «RadioSvoboda», за хакерами з бандформування «Armagedon», які вчинили понад 5 тисяч кібератак на Україну, стояла ФСБ Росії. «За наявною інформацією, хакерське угруповання Armagedon – це спеціальний проєкт ФСБ РФ, який прицільно «працював» по Україні. Цей «напрям роботи» координує 18-й Центр ФСБ РФ (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією в Москві», – вказано в повідомленні. Так, за даними спецслужби, з 2014 року підрозділ ФСБ провів понад 5 тисяч кібератак і намагався «заразити» понад 1,5 тисячі урядових комп’ютерних систем. Основною їхньою метою був контроль над об’єктами критичної інфраструктури; викрадення та збирання розвідувальних даних; проведення акцій інформаційно-психологічного впливу; блокування інформаційних систем.
Українським кібербійцям удалося встановити імена «зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати докази їхньої причетності до атак», попри те, що вони використали «свої вірусні програми ФСБ, а також засоби анонімізації та «прикриття» в інтернеті».
П’ятьом учасникам хакерської групи оголошено про підозру за статтею 111 («Державна зрада») Кримінального кодексу України. Також розпочато розслідування для притягнення співробітників ФСБ Росії до відповідальності за статтями про шпигунство, несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин та створення шкідливих програм.
Як не сумно, але допомагають кіберзагарбникам навіть жителі… Прикарпаття! У жовтні місцеві правоохоронці блокували діяльність “армії ботів”, яка поширювала вірусні програми і здійснювала DDoS- та спам-атаки.
«Створив та адміністрував потужний ботнет із понад 100 тисяч фейкових облікових записів хакер з Івано-Франківської області. Окрім кібератак і зламування сайтів, він займався підбором паролів до скриньок електронної пошти на віддалених платформах – так званим “брутфорсом”.
Замовників хакер знаходив на закритих форумах та у чатах Telegram, а розрахунки з “клієнтами” здійснював через заборонені в Україні електронні платіжні системи.
Крім того, за даними слідства, прикарпатець є представником російської електронної системи миттєвих розрахунків Webmoney, на яку поширюється дія санкцій РНБО. Він виготовляв і видавав користувачам атестати підсанкційної платіжної системи для проведення трансакцій», – повідомляє «Українська правда».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook