“Штам “Дельта” приголомшив новою “підлістю”, люди стали беззахисні”: лікарі про найбільшу проблему епідемії (ВІДЕО)

Штам “Дельта” цілковито заполонив Україну. Симптоми при зараженні цим варіантом вірусу дуже бентежать лікарів. Вони закликають громадян не піддавати своє здоров’я страшним випробуванням і не робити найбільших помилок, можливих під час цієї хвилі епідемії, що робить організм майже беззахисним.

Як інформує “BBC: Україна”, всі вакцини від коронавірусу, схвалені ВООЗ, захищають від важкого перебігу хвороби, від ускладнень та смерті. Про це свідчать результати багатьох досліджень. Але вакциновані люди все одно можуть захворіти.

Останні дослідження показують, що дві дози AstraZeneca захищають від важкої хвороби та госпіталізації з ефективністю 92% для штаму коронавірусу Дельта та 86% для штаму Альфа.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у науковому виданні “The New England Journal of Medicine”, вакцина Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Альфа”, та 88% для штаму “Дельта”.

“Вакциновані люди мають в кілька разів менші шанси підхопити ковід, ніж нещеплені. Такі пацієнти трапляються, однак значно рідше, ніж незахищені”, – говорить Дарина Дмитрієвська, сімейна лікарка, співзасновниця ГО “Медичні лідери”.

За її словами, є істотні відмінності у перебігу ковіду для щеплених і нещеплених.

Якщо невакциновані можуть потрапити до лікарні та потребувати кисню, то для вакцинованих – це іноді неприємна, але переважно не страшна хвороба. Буває температура, слабкість, нежить, ломота, але, подібно до звичайних ГРВІ, ці симптоми не призводять до порушення дихання чи інших ускладнень.

Понад 95% людей у ковідних відділеннях це – невакциновані люди, повідомляють у МОЗ.

Своїм досвідом ділиться Іван Черненко, лікар з районної лікарні міста Роздільна на Одещині.

За чотири тижні роботи ковідного стаціонару через нього пройшли сотні невакцинованих хворих на ковід і лише двоє зі щепленнями.

Читайте також  У Львові з підозрою на коронавірус терміново госпіталізували двох дітей

Один пацієнт був після першої дози вакцини й переніс хворобу середнього ступеня тяжкості.

Другий пацієнт захворів відразу після другої дози, тобто імунітет ще не сформувався, розповідає лікар. У хворого є зайва вага, багато супутніх хвороб. Він деякий час був на неінвазивному кисні, але нещодавно його зняли з СРАР препарату.

“Дихає сам. Їсть за двох. Динаміка чудова. Зараз доліковується, найближчим часом його напевно випишуть”, – зазначає лікар.

Поруч з вакцинованим пацієнтом у лікарні лежать десятки невакцинованих людей. Всі вони киснезалежні, багато з них – у важкому стані. Серед них молоді люди 30-40 років. Лікар розповідає про наймолодшу жертву ковіду у його лікарні – 21-річного нещепленого хлопця.

“Ця хвиля набагато важча, ніж попередня. Більше людей потребує кисню. Це майже всі пацієнти лікарні. На жаль, люди не провакцинувалися, і ми отримали ось таке пікове навантаження. Стаціонар забитий, всі місця зайняті”, – говорить лікар Іван Черненко і вкотре закликає людей вакцинуватися.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.