Перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня: що кажуть церква й українці з цього приводу
Чому Різдво святкують у різні дати
Різдво 25 грудня святкують більшість християн, менша частина відзначає цю святкову дату 7 січня. Люди вже звикли до двох дат святкування Різдва Христового, адже розуміють, що так склалося через різні календарі, за якими ведеться обчислення.
На Заході літочислення відбувається за григоріанським календарем, а в окремих країнах, наприклад, Росії, Грузії, Сербії та Україні, за юліанським календарем. Водночас кілька останніх років активно ведуться обговорення стосовно можливого перенесення Різдва на 25 грудня.
У 2019 році глава Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня, якщо вони цього хочуть. У ПЦУ також пообіцяли подумати про календарну реформу, якщо її підтримає більшість вірян.
Водночас там побоюються, що перехід на новий календар може призвести до розколу, тобто його може використати у власній агітації УПЦ МП, яка підпорядкована РПЦ і не має наміру змінювати календар.
В Українській греко-католицькій Церкві теж не виступають проти григоріанського календаря, проте з деякими зауваженнями.
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) раніше заявляв, що церква це буде вирішувати “разом з православними братами”. За його словами це питання не відноситься до догматичних і має долати церковні розколи, а не викликати нові.
Водночас за даними опитування, проведеного у 2019 році, більшість українців (64%) виступають проти ідеї переходу Православної церкви на Григоріанський календар і святкування Різдва 25 грудня. І лише 25% опитаних підтримували цю ідею, ще 7% говорили, що їм байдуже.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook