«Це якесь рабство»: Зеленський про залучення жителів окупованого Донбасу до виборів у РФ та роздачу паспортів

Президент України Володимир Зеленський вважає, що залучення Росією жителів окупованих територій Донбасу до своїх виборів виглядає як рабство. Також наголошує, що роздача російських паспортів на Донбасі загрожує Україні.

«Вибори до Держдуми чи ще кудись. Ось українці з російськими паспортами. Їх садять до автобусів, вивозять, змушують голосувати. Це рабство якесь», — сказав президент України.

Щодо паспортизації, яка дозволяє цим людям голосувати, Зеленський наголошує — Росія порушує міжнародне право.

«По суті, паспортизація [на окупованій частині Донбасу] нічим не відрізняється від паспортизації, яка була у Криму. Спочатку ти роздаєш паспорти РФ, а потім ходиш і кажеш: я захищаю своє населення, вже не тільки російськомовне. Не тільки культуру, а й те, що вони, мовляв, вже своїх громадян захищають. Ось чому це небезпечно», — наголошує президент.

В інтерв’ю Зеленський також закликав жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму протистояти окупації. Зокрема святкувати День незалежності України і розповідати дітям правду про їхню країну.

«Їм складно (жителям окупованих територій — ред.), й там небезпечно, але вони повинні не погоджуватися з тим, що там відбувається … І День незалежності святкувати. Так, не голосно, не вивішуючи прапор на балконі, тому що це небезпечно. Не треба. Бережіть своє життя. Але діти. Дітям удома треба говорити, хто вони», — закликає глава держави.

Російські паспорти на Донбасі

У травні Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. До кінця 2021 року Кремль загалом хотів збільшити їхню кількість там до мільйона. Крім того, влада РФ дозволила мешканцям окупованих територій, які мають російські паспорти, онлайн голосувати на виборах у Держдуму Росії.

Читайте також  “Життя Лесі зупинилось на межі зі смертю”: у автотрощі ледь вижила молода дівчина, потрібна допомога

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на початку травня 2021 року повідомила, що російські паспорти на окупованому Донбасі вже отримали майже 600 тисяч українців. Російська сторона називає число в понад 500 тисяч.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:
Загрузка...


загрузка...