В Україні підготували оцінку ефективності в’язниць. Її представили на спеціально створеній аналітичній карті.
Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська, передає Фіртка.
«Ми зібрали усю необхідну інформацію про діяльність установ пенітенціарної системи та за допомогою електронного механізму збору, аналізу і виведення даних зобразили їх на віртуальній мапі. Тож, тепер у режимі реального часу на ній можна подивитись усі показники та дані у вигляді інфографіки по кожній конкретній установі», – розповів Малюська.
Так, за результатами оцінювання, найбільшу кількість балів набрали:
Качанівська ВК (№54) (Харківська область) – 769,52 бала;
Надержинщинська ВК (№65) (Полтавська область) – 746,75;
Диканівська ВК (№12) (Харківська область) – 743,36;
Полтавська ВК (№64) – 729,71;
Мелітопольська УВП (№144) (Запорізька область) – 697,04;
Покровська ВК (№17) (Харківська область) – 687,79;
Холодногірська ВК (№18) (Харківська область) – 675,27;
Божковська ВК (№16) (Полтавська область) – 671,24;
Кам’янська ВК (№34) (Дніпропетровська область) – 667,31;
Темнівська ВК (№100) (Харківська область) – 663,48.
За словами Дениса Малюськи, раніше підхід до управління установами виконання покарань не був системним, а переважно орієнтованим на реагування, коли «щось трапляється» в окремих установах. Це призводило до прийняття «епізодичних» управлінських рішень, замість регулярних системних, які засновані на чітких показниках.
Зазначимо, що Івано-Франківська установа виконання покарань увійшла у трійку найкращих в Україні установ покарання з функцією СІЗО.
Для оцінки ефективності діяльності установ, закладів охорони здоров’я та державних підприємств Державної кримінально-виконавчої служби України використовуються відповідні правила обчислення та таблиці критеріїв.
Кожен розділ має максимально можливу кількість балів. Остаточна ж оцінка визначається сумою балів, набраних установою за кожен розділ.
Максимальна оцінка, яку може набрати установа, становить тисячу балів. Блоки медичне забезпечення і державне підприємство оцінюються та рейтингуються окремо від установ виконання покарань.
Система рейтингування в’язниць важлива для того, щоб:
отримати всебічне уявлення про стан діяльності установ виконання покарань;
встановити чіткі пріоритети для працівників кримінально-виконавчої системи;
встановити об’єктивні критерії для оцінки роботи установ виконання покарань;
встановити регулярний та уніфікований підхід до збору статистики й вимірювання результатів роботи пенітенціарних установ;
розпочати рейтингування в’язниць на основі чітких критеріїв оцінки, щоб зрозуміти, які установи працюють краще чи гірше, ніж інші, й чому так трапляється;
приймати рішення про зміни (кадрові та фінансові ресурси, надання підтримки або посилення контролю, удосконалення законодавчої бази тощо).
«Кінцева наша мета: домогтися, щоб установи виконання покарань краще досягали їхньої головної мети – робити суспільство безпечнішим», – акцентував Денис Малюська.
Довідково: рейтинг підготовлено за сприяння ініціативи «Підтримка реформи пенітенціарної системи», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). SURGe є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook