Лікар Тарас Жиравецький назвав головний показник наближення нової хвилі COVID-19

В Україні останнім часом до лікарень щодня потрапляють кілька сотень пацієнтів із коронавірусом, і така кількість є стабільною. У разі ж, якщо вона збільшиться у 5-10 разів, це свідчитиме про нову хвилю COVID-19.

Все це одразу буде видно в офіційній статистиці щодо захворюваності. Таким поясненням поділився головлікар діагностичного медцентру Львова Тарас Жиравецький у Facebook.

За його словами, щоденний показник госпіталізацій внаслідок цього вірусу в країні тримається на рівні 400+ важких пацієнтів. Орієнтовно, це 5% від усіх, хто заразився.

«Тому, ймовірно, у нас 8 000-10 000 нових випадків щодня в Україні (за офіційними даними, в межах 250-700, якщо 7липня було виявлено 617 інфікованих, 404 госпіталізовано. – Ред.). Летальність знизилась і це приємно», – зазначив лікар.

Він пояснив, що алгоритми діагностики COVID-19 в Україні та лікування поки не змінювалися, попри наявність нових штамів вірусу.

«Коли можна буде говорити про нову хвилю? Коли кількість госпіталізацій збільшиться в 5-10 разів. Це буде видно в статистиці», – відповів Жиравецький.

Медик підкреслив, мовляв, парадокс у тому, що навіть проведення масових заходів у країні не вплинуло критично на поширення вірусу. Чому так відбувається, зізнався він, поки ніхто не знає і, можливо, не знатиме.

Лікар наголосив: якщо людина не хворіла на коронавірус і в неї раптом піднялася температура до понад 37,5 – варто зробити швидкий тест. Зокрема, щоб уникнути поширення COVID-19 і правильно підійти до лікування, якщо хвороба таки підтвердиться.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.