Люди, які перенесли коронавірус, через 2-3 місяці можуть зіткнутися з новим для себе захворюванням — ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки.
Про це в інтерв’ю “Фактам” розповів завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Заслужений лікар України доктор медичних наук професор Вадим Шипулін.
Доктор зазначив, що першими симптомами коронавірусу у деяких людей є блювота або діарея, а не звичне підвищення температури.
“Дійсно, у кожного четвертого-п’ятого з тих, хто заразився коронавірусом, першими симптомами бувають нудота, блювота, діарея, але саме “цікаве” починається після того, як людина начебто одужала. Через два-три місяці вона може зіткнутися з новим для себе захворюванням — ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки”, – розповів Шипулін.
Внутрішні органи людини стають мішенями для підступної інфекції, зазначає професор.
“Ці органи – мішені для підступного вірусу. Потрібно звернутися до гастроентеролога, щоб визначити, чи не з’явилося у вас захворювання кишечника: неспецифічний виразковий коліт, або хвороба Крона. Ці важкі хвороби починаються через збій імунітету, коли організм раптом помилково сприймає клітини кишечника як чужорідні. Відомо, що важче переносять COVID-19 ті, хто приймає терапію, гнітючу імунну систему”, – резюмував фахівець.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook