Хто і як в Україні може отримати міжнародне COVID-свідоцтво

Українці, які щеплені проти коронавірусу обома дозами вакцини мають змогу отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Поки його можна оформити тільки в паперовій формі одразу після другої ін’єкції.

До того ж у будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря, для пред’явлення за потреби під час перетину державного кордону. Докладніше про це розповіли у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ).

«Не варто плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «COVID-сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття», – наголосили у відомстві.

Головне про отримання COVID-свідоцтва:

для кількадозних вакцин документ видається лише після отримання останньої дози;

у випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, воно заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я;

заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською;

свідоцтво міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата отримання щеплення тощо);

за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати й оформити документ згідно із міжнародними вимогами;

він обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря;

також свідоцтво повинно бути підписано пацієнтом або його уповноваженим представником.

Окремо варто підкреслити, що «COVID-свідоцтво» буде дійсним лише в разі, якщо введена людині вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. А термін дії такого документа – один рік із можливістю продовження.

Якщо ж у людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Читайте також  Франківські "укропівці" вийшли на протестну акцію проти торгівлі з окупантами (фото)

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...