Після COVID-19 люди відчувають 84 довготривалих симптомів

Найбільший огляд досліджень, проведений в США, в черговий раз підтверджує небезпеку довгострокових наслідків COVID-19. Більшість пацієнтів навіть через пів року страждають від десятків різних ускладнень.

Про це пише 24 канал.

Як відбувалося дослідження

Експерти Стенфордської школи медицини (Stanford School of Medicine) проаналізували 45 різних досліджень, опублікованих з січня 2020 по березень 2021 року. В цілому в них зібрані дані понад 9,7 тисячі пацієнтів, госпіталізованих з помірною або важкою формою COVID-19.

У більшості робіт за хворими спостерігали не менше трьох місяців, в деяких – до пів року. Автори дослідження відзначили, що на сьогодні це найбільший аналіз даних в цій групі пацієнтів.

Вчені виявили, що 72,5% людей, які перенесли госпіталізацію, повідомляли мінімум про один стійкий симптом через місяці після виписки. Всього було виявлено 84 симптоми, що довгостроково зберігаються після гострого COVID-19, які пов’язані з порушеннями в багатьох системах організму, включаючи серцеву, дихальну, нервово-м’язову, неврологічну, кровоносну та імунну.

Найчастіші симптоми постковідного синдрому

Найчастіше пацієнти скаржилися на:

– хронічну втому (40%);

– задишку (36%);

– порушення сну (29%);

– труднощі з концентрацією уваги та пам’яттю (25%);

– депресію і тривожність (20%).

«Це приголомшливі цифри, особливо ті, які стосуються втоми та задишки. Мова про досить виснажливі симптоми, через які люди відчувають труднощі навіть при підйомі по сходах», – повідомили науковці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...