Вчені виявили стійкі до дії антитіл мутації в геномі COVID-19

Вірусологи з Національного центру біотехнологічної інформації США (NCBI) виявили в геномі коронавірусу нового типу дві мутації, завдяки яким COVID-19 нібито може краще боротися з антитілами.

Вчені виявили стійкі до дії антитіл мутації в геномі COVID-19

Результати дослідження опубліковано на порталі bioRxiv. Матеріали проходять фінальне рецензування, тому висновки фахівців поки носять попередній характер.

“Під час вивчення еволюції коронавірусу всю увагу дослідники приділяли дрібним змінам у структурі його генома, а великі й невеликі вставки майже не вивчали. Ми заповнили цю прогалину, виявивши, що вони можуть сильно змінювати антигенний профіль білків оболонки SARS-CoV-2 і зробити його стійким до дії антитіл”, – повідомили вчені.

Під час дослідження вони проаналізували майже пів мільйона геномів COVID-19, які вчені з усього світу розшифрували за весь час пандемії. Порівнявши їх із оригінальною версією вірусу, вперше зафіксованого в Ухані, фахівці виявили в РНК майже тисячі зразків SARS-CoV-2 до 150 унікальних вставок різних конфігурацій. Проаналізувавши їх, дійшли висновку, що більшість подібних вставок були дуже короткими – не більше 3-4 нуклеотидів.

Зазначається, що вставки були розподілені по геному вкрай нерівномірно. Так, безліч зосереджувалися в тих ділянках РНК вірусу, які управляють виробленням певної частини S-білка – ключової частини оболонки COVID-19, яка відповідає за його проникнення в клітини.

Водночас з’ясувалося, що дві подібні вставки, ins246DSWG та ins15ATLRI, значною мірою змінюють структуру тієї частини оболонки вірусу, з якою зв’язуються багато антитіл із крові перехворілих.

Тепер вчені припускають, що саме поява подібних вставок допомагає коронавірусу стати більш стійким до антитіл і навіть клітинного імунітету.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...