Відділити Прикарпаття: сепаратизм чи провокація?

Понад 13 тисяч смертей, мільйони біженців, дощенту зруйновані міста і села, промислові підприємства – такі результати «референдумів» в тимчасово окупованих російсько-терористичними угрупованнями територіях Донецької та Луганської областей, які загарбники окупанти провели навесні 2014-го.

Тоді проросійські громадяни та колаборанти радісно йшли на бутафорні дільниці – голосувати за приєднання до еРеФії та відділення від «ненависної» України. Та вже за рік-два щиро шкодували, але вороття вже не було. Однак, схоже, цей урок затямили не всі.

Весна 2021-го. В Івано-Франківській області відбулися довибори до парламенту. Виборчий процес сподобався не всім – порушення, брудні технології, підкуп виборців…

В цьому болоті – запекла боротьба провладного Василя Вірастюка та ставленика олігарха Коломойського Олександра Буковельського (Шевченка). Останній з поразкою миритися не бажає – і через соціальні мережі намагається підбурити людей до радикальних і, навіть, незаконних дій.

Звісно, акції протесту – це законне право громадян, яке їм гарантує Конституція. Але заклики до відділення Івано-Франківської області – це занадто. А такі настрої у «гарячих голів» уже з’явилися. Як от тут:

«Дубаї в Карпатах» – смішно, на перший погляд. Але саме такі думки, а потім і «підігріті» кремлівською пропагандистською машиною дії громадян України в ОРДЛО та Криму і привели російські окупаційні бандформування на українську землю.

Мабуть не слід нагадувати і про відповідальність. Адже, навіть за звичайні повідомлення у соцмережах можна загриміти за ґрати – за заклики до повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність «світить» термін до 5 років.

Довідково:

 Стаття 109 Кримінального кодексу України. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади

  1. Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, –

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

  1. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, –

караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 110 Кримінального кодексу України. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

  1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, –

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Сьогодні окремі патріотичні сили поки діють порізно, часто сконцентровані на взаємних суперечках і політичній боротьбі одне проти одного або сперечаються стосовно другорядних проблем. Це посилює загрози для української державності.

Читайте також  Поліція розшукує франківця, котрий два тижні тому зник безвісти (ФОТО)

Путінський режим знов накопичує військово-терористичні формування безпосередньо біля кордонів України, погрожуючи новою агресією. Сьогодні вкрай важливо відповісти на загрозу зібрано й адекватно.

Тож, будьте уважними, у жодному разі не підігруйте пропагандистським структурам Кремля та не піддавайтеся на провокації! Будьмо єдиними і все буде Україна!!!

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА: