Економіка, освіта та туризм: Прикарпаття та Донеччина “будують” міст для співпраці та розвитку областей

16 березня в Івано-Франківській ОДА стартував захід «Онлайн дні Донеччини на Івано-Франківщині». Його мета – продемонструвати кращі практики на сході країни задля впровадження корисного досвіду в Івано-Франківській області.

Захід відбувається в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці». Він має важливе значення у налагодженні соціальних, культурних, економічних зв’язків між двома регіонами України, інформує “Галка”.

Заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук подякувала за такий унікальний проєкт. За її словами, він важливий для Прикарпаття, адже в Україні почав діяти новий територіальний розподіл, а така співпраця допоможе зокрема обмінюватися досвідом у цьому питанні.

“Сподіваємося, що такий проєкт допоможе нашим громадам стати інвестиційно привабливими. Коронавірус завадив нам побачитися очно, але сподіваємося, що нам вдасться найближчим часом відвідати Донеччину, а також запрошуємо всіх до нас на Прикарпаття. Така співпраця допоможе нам налагодити міцні зв’язки”, – говорить Онищук.

Начальниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Донецької ОДА Тетяна Тюріна розповіла, що Прикарпаття та Донеччина давно почали “будувати” мости між собою, але не за тих обставин, за яких хотілось би.

“Будувати мости між областями ми почали ще давно, на жаль, за обставин, коли тут захищають нашу державу добровольці з Франківщини. Зараз ми хочемо показати, що мирна Донеччина має щирих і відкритих людей, має економічний потенціал. Це важливий крок для нас. Сподіваюся, що ми з онлайн перейдемо в офлайн”, – говорить Тюріна.

Після цього між собою познайомилися інші очільники різних департаментів Івано-Франківської та Донецької ОДА.

Директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької ОДА Оксана Головко відзначила, що їй приємно бачити гендерну рівність у структурі Івано-Франківської ОДА. Вона також побажала Прикарпаттю швидкого вирішення критичної ситуації з коронавірусом.

Читайте також  "Троянда диявола". Хвороба 4-х тисяч прикарпатців. ВІДЕО

Донецька ОДА презентувала характеристику економічного потенціалу Донеччини. Область хоче зосередитися на розвитку смартспеціалізації:

– Виробництво виробів з глини, фарфору та кераміки;

– Машинобудування, виробництво машин та устаткування спеціального призначення, а також їх компонентів із застосуванням сучасних інформаційних технологій;

– “Наскрізні”, підтримуючі галузі: альтернативна енергія та вирішення екологічних питань;

Також розповіли про виробництво окремих видів промисловості продукції у 2020 році. Прикарпаття та Донеччина готові розглядати варіант співпраці у сфері машинобудування.

Оксана Головко розповіла про стан зовнішньоекономічної діяльності та співпрацю з міжнародними організаціями за напрямком “Місцевий економічний розвиток, розвиток малого і середнього підприємництва”. За її словами, Донеччина займає третє місце за обсягом експорту серед регіонів України. Донецька область готова допомагати Прикарпаттю з реалізацією взаємовигідних проєктів.

Головко додає, що на Донеччині розвинутий ІТ-кластер, який знаходиться у Маріуполі та Краматорську. Учасники спільноти беруть участь в різноманітних міжнародних проєктах.

Щорічно Донеччина організовує спільно з Луганщиною “Схід-Експо” – виставка, що покликана сприяти розвитку підприємництва серед постраждалого від збройного конфлікту населення сходу України. Того року її проводили онлайн через пандемію, а до того відвідували Львів та Київ.

Цього року Донеччина отримала свій інвестиційний паспорт. Він немає нічого зайвого і був створений спеціально для Донецької ОДА, у ньому можна знайти потрібні посилання на інформацію про регіон.

Представники Івано-Франківської ОДА відзначили, що було цікаво послухати презентації від Донецької області. Особливо жваве обговорення викликало розвиток у цьому регіоні вирощування сільськогосподарських культур. Більш точно свої питання планують розглянути вже під час майбутнього обміну досвідом.

Департамент освіти та науки Донецької ОДА вже мав досвід співпраці з прикарпатськими освітянами. Спільно вони провели міжрегіональний методично-практичний семінар “Музично-естетичний розвиток дошкільників: інноваційний компонент” за участі педагогічних працівників Донеччини та Галичини.

Читайте також  Квитки у Венецію з Франківська можна придбати від 68€ у два боки

У рамках цьогорічної співпраці Донеччина пропонує спільно створити у навчальних закладах євроклуби, які покращували б знання педагогів про євроінтеграцію. Педагоги Донецької області хочуть співпрацювати з прикарпатськими колегами у таких напрямках:

Управління культури і туризму Донецької ОДА презентувало найкращі практики, які реалізують на Донеччині. Щороку у Донецькій області проводять історико-культурний фестиваль “Дике поле. Шлях до Європи”. Його організовують на території Нікольського району на березі штучного водосховища поблизу села Назарівка в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили». Родзинкою заходу є реконструкція історії України у різних історичних періодах: скіфська, княжа, козацька доба та доба відродження незалежності.

Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак додав, що на Прикарпатті у “доковідну епоху” проводилося понад 100 фестивалів.

“Три роки назад у нас заснований старий-новий фестиваль “Галицьке лицарство”. Якщо буде можливість, то ми б приїхали до вас на “Дике поле”, аби отримати козацької наснаги, а також привеземо до вас нашого лицарства”, – говорить Федорак.

Наприкінці організатори заходу запропонували створити спільний чат, де б представники Донеччини та Прикарпаття могли б ділитися певними досягненнями, а також отримувати допомогу від колег.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.