Вчені назвали два ефективних препарати від COVID-19

Препарати тоцілізумаб і сарілумаб можуть допомогти врятувати життя кожному 12-му пацієнту, що лікується у відділеннях інтенсивної терапії з важкою формою COVID-19.

До такого висновку прийшли вчені в міжнародному клінічному дослідженні Remap-Cap, повідомляє The Guardian у четвер, 14 січня.

У дослідженні взяли участь більше 3,9 тисячі пацієнтів з коронавірусом у 15 країнах по всьому світу. Результати дослідження 792 пацієнтів з шести країн показують, що тоцілізумаб і сарілумаб знижують ризик смерті при коронавірусі.

Під час дослідження вчені спостерігали за дорослими пацієнтами з Covid у відділеннях інтенсивної терапії. Протягом доби з цього моменту їм вводили тоцілізумаб і сарілумаб. Потім спостереження за прогресом пацієнтів велося, як мінімум, 21 день.

Як показали результати дослідження 792 пацієнтів з шести країн, тоцілізумаб і сарілумаб знижують ризик смерті. У той час, як госпітальна летальність склала 35,8% (142/397) для пацієнтів, які отримували стандартну допомогу, для тоцілізумаб вона склала 28,0% (98/350) і 22,2% (10/45) для сарілумаба.

При цьому об’єднання результатів для двох препаратів дало лікарняну летальність 27,3% (108/395) − зниження абсолютного ризику смерті на 8,5% або відносне зниження на 24% − порівняно з групою, яка отримувала стандартну допомогу. Крім того, ті, хто отримував тоцілізумаб або сарілумаб, видужували швидше, залишаючи інтенсивну терапію, приблизно, на сім-десять днів раніше, ніж ті, хто отримував стандартну допомогу.

Відзначимо, що результати дослідження ще не пройшли експертну перевірку, Національна служба охорони здоров’я США вже оголосила про старт використання тоцілізумаб для лікування пацієнтів з коронавірусом.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...