Вчені зробили несподівану заяву щодо походження коронавірусу

Вухань – не те місце, де вперше відбулася передача вірусу від людини до людини

Вчені з Шанхайського інституту біологічних наук стверджують, що коронавірус виник не в Китаї, а в Індії або Бангладеш.

Про це повідомляє The Sun.

Дослідники припускають, що вірус існував на Індійському субконтиненті до спалаху у Вухані (Китай) в грудні 2019 року. Вчені кажуть, що вірус SARS-CoV-2 кажана не є предком людського вірусу. Дослідники стверджують, що це заважає вченим простежити походження пандемії.

Доктор Шен Лібінг використовував новий метод, який включає підрахунок кількості мутацій в кожному штамі вірусу. За його словами, штами з найбільшою кількістю мутацій існують протягом більш тривалого часу, а штами з меншою кількістю мутацій ближче до вихідного предка Covid-19.

У документі стверджується, що найменш мутований штам було виявлено в семи країнах: Австралії, Бангладеш, Греції, США, Росії, Італії та Чехії. У ньому також вказується, що район першого спалаху повинен мати найбільшу генетичну різноманітність, і згадуються Індію та Бангладеш.

Дослідники припускають, що молоде населення Індії, екстремальні погодні умови і посуха створили необхідні умови для поширення вірусу на людей.

«Наш результат показує, що Вухань – не те місце, де вперше відбулася передача SARS-CoV-2 від людини до людини. Як географічна інформація про найменш мутований штам, так і різноманітність штамів дозволяють припустити, що Індійський субконтинент міг бути місцем, де сталася найраніша передача SARS-CoV-2 від людини до людини, яка сталася за три або чотири місяці до спалаху у Вухані», – сказав Лібінг.

Ця інформація поки піддається критиці з боку інших дослідників. Індійські вчені також поставили під сумнів висновки шанхайського дослідження.

Мукеш Такур, вірусолог, який працює з урядом Індії, сказав, що висновки були «неправильною інтерпретацією».

Читайте також  Буде гірше, ніж в Італії: США дали шокуючі дані про новий епіцентр коронавірусу

А Марк Сушард, професор генетики і біостатистики людини в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, зазначив, що «довільний збір» використаних вірусних штамів «малоймовірний, щоб визначити попередника».

Доктор Шен заявив, що вітає ретельне вивчення своєї статті, додавши: »Тільки так вона може бути по праву спростована або прийнята».

Нагадаємо, що на сьогодні вчені встановили і дотримуються теорії, що коронавірус вперше був переданий від тварини людині на оптовому ринку морепродуктів Хуанань у Вухані, де нелегально продавалися дикі тварини, в тому числі кажани, бабаки і змії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...