Експерт розповів, чи очолить Комаровський МОЗ замість Степанова

Посада міністра охорони здоров’я в Україні у період пандемії – це “квиток в один кінець”, вважає Олещук.

Імовірність того, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов буде визнаний головним винуватцем у проваленій боротьбі з Covid-19 в Україні і відправлений у відставку, досить велика, оскільки ситуація зі статистикою та наповненістю лікарень буде тільки погіршуватися.

Про це в коментарі Главреду заявив політолог Петро Олещук.

Втім, експерт вважає, що Степанова звільнять не скоро, бо поки що нема кого призначити замість нього.

“В Україні триває боротьба двох тенденцій у сфері управління медициною: одна – традиція Уляни Супрун і люди, які на неї орієнтуються, друга – внутрішня опозиція недавнім медичним реформам. І призначення нового міністра стане результатом боротьби цих двох тенденцій”, – зазначив Петро Олещук.

Найчастіше в якості основного кандидата на посаду очільника МОЗ обговорюється фігура головного санітарного лікаря Віктора Ляшка. Але, за словами політичного експерта, ця кандидатура багатьма медиками не сприймається.

“Ляшко асоціюється з Супрун та медичною реформою, його не вважають медиком та людиною, яка може очолювати медичну галузь. Тому не варто поспішати з висновками про те, що Ляшко – новий міністр”, – пояснив Олещук.

На думку політолога, на посаду міністра зрештою претендуватиме не дуже відома фігура, яку зараз навіть не обговорюють.

“Ця людина не викликатиме ні бурхливого захоплення, ні бурхливого несприйняття. Це буде максимально нейтральна кандидатура, не надто яскравий представник медичної галузі, який не претендує на якусь політичну роль. Це буде хтось, хто не надто відрізнятиметься від самого Степанова”, – зазначив експерт.

У політичному сенсі для влади найбільш вигідним було б рішення призначити когось на кшталт Євгена Комаровського, додав Олещук.

Читайте також  В Україні друга дитина померла від коронавірусу

“Комаровський би одразу почав виконувати функцію заспокоєння суспільства. А зараз міністр повинен не стільки керувати, скільки заспокоювати та зменшувати панічні настрої”, – зазначив Олещук.

Але при цьому він додав, що Євген Комаровський навряд чи б на це погодився, адже посада міністра охорони здоров’я за нинішніх умов – це “розпечена пательня” і “квиток в один кінець”, і після того, як людина очолить МОЗ, вона не скоро зможе претендувати на якісь адміністративні посади.

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...