В Україні зміниться курс долара: аналітики озвучили нову вартість

В Україні в перший тиждень серпня курс долара може знизитися на 15-20 коп. Після політичної нестабільності і зміни голови НБУ ситуація на валютному ринку нормалізувалася. Ще з 27 липня іноземці перестали активно продавати валюту, а Мінфін успішно розмістив євробонди.

Про те, як і чому зміниться курс долара в Україні, – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як і чому зміниться курс долара
Ще минулого тижня в НБУ пояснювали, що подорожчання долара відбулося через психологічний чинник. Учасники ринку злякалися різкої девальвації й почали активно купувати валюту, “поки не подорожчала”, так, самі ж спровокували зростання цін в обмінниках.

“Серед факторів, які сприяють стабілізації курсу, можна виділити зазначене з 27 липня різке зниження продажів ОВДП нерезидентами. Однак на ринок продовжує тиснути ліквідність, отримана від погашення гривневих облігацій, а також стримування валюти з боку експортерів”, – розповідає OBOZREVATEL керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин.

Один із факторів, який може спровокувати подорожчання долара: наступного тижня заплановані виплати з облігацій 16 млрд грн і 140 млн доларів, що також є фактором тиску на ринок. “Учасники ринку перебувають в очікуванні новин від НБУ щодо кадрових рішень, що також впливає на настрої”, – пояснює експерт.

Новинний фон порівняно нейтральний, проте негативом залишається високий рівень зараження Covid-19. Також стало відомо, що група американських сенаторів, що представляють Республіканську і Демократичну партії США, внесла законопроєкт, який передбачає щорічне виділення 300 млн доларів Україні на військову допомогу.

“Ймовірно, найближчим часом курс гривні продовжить демонструвати коливання й рухатиметься в діапазоні 27,7-27,9 грн/$”, – прогнозує аналітик. Старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб вважає, що в ситуації, що склалася, варто чекати зміцнення гривні з 27,7 до 27,4/27,6 грн/$.

Читайте також  Астролог назвала міста України, звідки терміново треба виїхати

“На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень приблизно 27,6 грн, а готівковий долар у банках – орієнтовно 27,4 / 27,6 грн”, – прогнозує Іосуб.

Яким буде курс долара в найближчий рік
Обмінний курс протягом 2021 року в середньому складе 29,1 грн за долар, на кінець року – 28,8 грн. Такі очікування Мінекономіки заклало в проєкт Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021 – 2023 роки. У пояснювальній записці до проєкту документа зазначається, що в попередньому прогнозі очікування були на рівні 29,7 грн за долар у середньому за рік і 29,3 грн за долар на кінець наступного року.

“Починаючи з 2021 року прогнозуються подальше поступове прискорення економічного зростання і формування якісної основи для стабільного економічного розвитку в середньостроковій перспективі з урахуванням проведення основних реформ і збереження фінансової стабільності”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Динаміка ВВП:

2021 рік – 4,6%;

2022 рік – 4,3%;

2023 рік – 4,7%.

Як уже писав OBOZREVATEL, Мінекономрозвитку прогнозує, що в 2020-му економіка впаде на 4,8%. Тобто до докризового рівня ми зможемо повернутися лише у 2022-му. І це ще відносно позитивний прогноз. Наприклад, колишня міністерка фінансів Оксана Маркарова припустила, що падіння може скласти й до 10%. Вона пояснила такі оцінки стрімким падінням виробництва.

“Без термінових кроків із підтримки бізнесу / залучення інвестицій падіння може скласти 8-10% у 2020 році, і ось на чому воно ґрунтується”, – пояснила міністерка.

А ось оцінки Нацбанку і його плани знизити інфляцію до рівня менш ніж 5% Кабмін фактично проігнорував. Поки представники регулятора переконують, що перегляд цього показника можна проводити тільки в бік зменшення, Міністерство розвитку економіки будує власну картину.

Читайте також  На одному з Маріанських островів за запитом ФБР затримали громадянина Росії

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.