У Офісі генерального прокурора анонсували створення системи ювенальної юстиції в України. Вона охоплюватиме дітей-правопорушників та дітей-жертв або свідків.
Як сказано на сайті ОГП, це питання заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов обговорив на тематичній зустрічі з керівництвом Національної поліції. За його словами, мова йде про чітку спеціалізацію в цій особливій сфері: усі сторони процесу повинні мати спецстатус – прокурори, слідчі, судді, адвокати та працівники соціальної сфери.
“Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію та дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують у роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І, найголовніше, якщо мова йде про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді й невиправним”, – заявив Мамедов.
Крім того, учасники зустрічі обговорили можливість запровадження нових підходів щодо допиту постраждалих дітей та свідків за принципом “одного разу”. Це принцип американського Children’s Justice Centre: допит дитини може проводитися лише один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування.
Сторони також торкнулися питання розробки нових підходів виявлення злочинів в кібер-просторі: сексуального насильства, шантажу, булінгу, реалізації наркотичних засобів та алкоголю.
У Офісі генпрокурора нагадали, що у 2019 році в Україні було зареєстровано близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які знаходяться у конфлікті з законом, та дітей, постраждалих від насильницьких дій. Кількість дітей, які стали жертвами злочинів сягнула 6 тисяч осіб.
Як повідомляв OBOZREVATEL, Верховна Рада України проголосувала за посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітніх, неповнолітніх та осіб, які не досягли статевої зрілості.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook