Завідувач кафедри Івано-Франківського національного медичного університету, відомий пульмонолог, професор Микола Островський порадив прикарпатцям, як вберегтися від смертельного коронавірусу.
За словами фахівця, групами ризику є молодь, у якої пригнічений імунітет, люди похилого віку, особи із супутньою патологією (діабет, цироз печінки, гепатити, хвороба Паркінсона, хронічні хвороби органів дихання, туберкульоз, гіпертонія, особи з надмірною вагою).
“Причому серед 41 летального випадку домінують старші за віком люди: наймолодшому померлому було 48 років, а найстаршому – 83 роки”, – наголошує Микола Островський.
На думку професора, вже давно минули часи, коли від викликів такого рівня можна було відгородитися Берлінським муром чи Великою Китайською стіною, чи просто відсидітись у замку. І поява вірусу, і його поширення – це плата людства за цивілізацію і глобалізацію.
“Нам давно пора зрозуміти – ми єдині не тільки в межах своєї держави, а і в межах планети, людина стерла кордони між сходом і заходом, між півднем і північчю. А тим, хто ще думає інакше – сьогоднішній коронавірус 2019-nCoV – вже дає урок”, – додає медик.
Втім, професор радить у першу чергу не панікувати, адже китайські вчені вже розшифрували геном вірусу.
“Людство вміє бути єдиним і ця інформація одразу була відкрита для усіх вчених з метою синтезу специфічної вакцини. Залишилось чекати два тижні часу і, за прогнозами світових лідерів в галузі вірусології, ми отримаємо дієвий захист. Чи ми вміємо лікувати таких хворих, у яких коронавірус спричинив запалення легень? Боротьба буде іти за кожного. Схожі виклики і наша клініка, і медицина Прикарпаття пережили у сезон 2009/2010 років. Проте вірус поки не зафіксований на території України, не кожен буде мати тяжкі ускладнення – тому без паніки”, – додає Микола Островський.
Симптоми захворювання:
нежить;
кашель;
затруднене дихання;
біль у горлі;
головний біль, запаморочення;
лихоманка (тривалість до кількох діб).
Шляхи поширення та зараження:
поширюється респіраторним шляхом;
поширюється від тварин до людей;
поширюється між людьми.
Профілактика:
мити руки з милом більше 20 секунд або користуватись антисептиком для рук;
не торкатись очей, носа або рота немитими руками, особливо після контакту, рукостискань з особами з ознаками хвороби (ГРВІ);
уникати тісного контакту з хворими людьми з симптомами ГРВІ;
носити респіраторні маски;
прикривати рот і ніс серветками під час кашлю чи чхання;
вологе прибирання робочих місць, житла, провітрювання приміщень;
уникати тісного контакту з тваринами на фермах або дикій природі;
максимально скоротіть контакт з людьми при проведенні масових заходів;
добре проварюйте м’ясо-молочні продукти та яйця, уникати споживання не типових для вашого регіону фруктів, овочів та інших продуктів;
прогулянки на свіжому повітрі та заняття спортом;
уникати переохолодження.
Культура харчування:
споживання сирого м‘яса та страв, що приготовані з сирої крові піддають Вас ризику інфікування;
після контакту з сирим м‘ясом ретельно мийте руки водою з милом;
категорично використовуйте різні дошки та ножі для різання сирого м‘яса і готових продуктів;
готуйте яйця цілком, до кінця;
навіть у регіонах, які переживають спалах коронавірусу, правильно приготовлені страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook