Мобілізація у 2025 наростає, 3 групи студентів відправлять у ТЦК і мобілізують: цій категорії дали відстрочку, повістки

В Україні не передбачена мобілізація для студентів, які здобувають першу вищу освіту. Втім, є три категорії здобувачів освіти, які підлягають призову під час воєнного стану.

Як інформує “UAINFO.org”, за законом, право на відстрочку мають студенти, які вчаться на бакалавра вперше або здобувають рівень “магістр” після “бакалавра”. Втім, здобуття другої або третьої вищої освіти більше не даватимуть право на відстрочку, як і здобуття другої або третьої аспірантури.

Кого із студентів мобілізувати не можуть:

студентів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, аспіранти (бюджет чи контракт), які навчаються за денною або дуальною формою;

докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Щоб отримати відстрочку студентові необхідна довідка про навчання, яка дає право на відстрочку. Її можна отримати в навчальному закладі. Документ повинна мати гербову печатку і бути виданим спеціально для конкретного ТЦК і СП. У довідці має бути зазначено, що студент навчається за денною формою та прописано дату завершення навчання.

Вже в ТЦК згідно з цією довідкою студенту можуть оформити відстрочку. Для цього знадобляться й додаткові документи, наприклад паспорта та ідентифікаційного коду.

Кого із студентів можуть мобілізувати:

студенти, які навчаються заочно;

чоловіки, хто здобувають другу та третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура);

ті, хто здобувають будь-яку освіту за рівнем, нижчим за вже наявний.

Якщо студент не підтвердить своє право на відстрочку у зв’язку з навчанням, йому можуть видати повістку. Натомість якщо студент добровільно погоджується піти до війська, то його мобілізація буде законною.

Як інформує “UAinfo”, уряд ухвалив постанову, яка надає право на відстрочку від мобілізації рідним зниклих безвісти за особливих обставин.

Читайте також  Мобiлізація по-нoвому! Не сxовається ніxто! Як тепер ТЦК шукaтимуть війcьковозобoв’язаних чолoвіків

Про це повідомили у МВС України.

Уряд привів у відповідність вимоги Закону України Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з процедурою отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Відповідна постанова була прийнята за ініціативи МВС на засіданні Кабінету Міністрів України 14 січня.

МВС отримало значну кількість звернень від рідних осіб, що зникли безвісти за особливих обставин, із проханням усунути юридичну колізію, що унеможливлює реалізацію їх законних прав на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. У зв’язку з чим визначено переглянути список документів, які необхідно надавати родинам зниклих осіб для отримання такої відстрочки.

Після набрання законної сили постановою, процедура отримання відстрочки буде приведена у відповідність до вимог профільного Закону, завдяки заміні вимоги про надання судового рішення щодо визнання особи зниклою безвісти на витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти (тобто рідним потрібно буде отримати витяг з Реєстру замість рішення суду).

До категорії осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема відносяться:

жінки і чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) зникли безвісти під час захисту України та дії воєнного стану;

жінки та чоловіки (або опікуни), які виховують дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої (таких) дитини (дітей) визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім.

Список підстав

Згідно зі статтею 23 закону про мобілізацію, відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації можна оформити за наявності таких підстав:

Читайте також  Авто з-за кордону – дешевше: які зміни скоро внесуть в реєстрацію іномарок

Відстрочка для осіб з інвалідністю;

Бронювання;

Відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами;

Відстрочка для студентів, аспірантів та працівників навчальних закладів;

Відстрочка для родичів загиблих військовослужбовців.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.