Масштабне скасування бронювання до 1 січня, названо 3 умови збереження відстрочки: мобілізація посилюється, ТЦК

В Україні відбулися зміни у бронюванні. Журналісти розпитали юриста, що потрібно для того, щоб забронювати працівника від грудня 2024 року.

Як інформує “ФОКУС”, в Україні набула чинності нова редакція Порядку бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації і воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76, так званий Порядок №76.

“Фокус” докладно розібрав нові правила бронювання співробітників. За словами юриста адвокатського обʼєднання Verity Group Владислава Лук’яненка, в оновленому документі про бронювання передбачено, що до цього списку додаються лише ті військовозобов’язані працівники, які в обов’язковому порядку мають відповідати всім критеріям. І передусім отримувати належну зарплату.

Новий порядок бронювання військовозобов’язаних працівників: перелік вимог

“Абзацом 3 пункту 8 Порядку, передбачено, що у список бронювання включаються тільки ті військовозобов’язані працівники, які в обов’язковому порядку мають відповідати ВСІМ наведеним умовам”, — наголошує Лук’яненко.

Обов’язковий критерій для бронювання працівника — нарахована зарплата не менше 20 000 грн.

Юрист перелічив усі вимоги до працівника, якого хочуть забронювати.

Перебування у трудових відносинах з критично важливим підприємством, на якому нараховується заробітна плата за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір 20 000 грн.

Це означає, що для того, щоб забронювати працівника у грудні 2024 року, потрібно, аби його нарахована зарплата за кожен з місяців ІІІ кварталу (липень, серпень та вересень) була не меншою за 20 000 грн. Коли ж бронювання такого працівника відбуватиметься у місяцях І кварталу 2025 р., перевірятиметься зарплата працівника за жовтень, листопад, грудень.

Перебування на військовому обліку. Оновлення військово-облікових даних (уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”).

Читайте також  З 1 травня! Українцям перерахують виплати. Хто і скільки отримає

Якщо особа не оновила дані і знаходить у розшуку її забронювати неможливо

“Тобто, якщо особа не оновила дані і знаходиться у розшуку, її забронювати неможливо”, — зауважує експерт.

Додамо, що бронювання військовозобов’язаних тепер здійснюється за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання в електронній формі засобами порталу “Дія”.

Згідно з новими правилами бронювання, протягом 72 годин з моменту формування списку в Реєстрі “ОБЕРІГ” переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі відповідності всім вище наведеним вимогам до працівника.

“Уся інформація про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі. Тобто, у разі відповідності всіх даних у реєстрах: “ОБЕРІГ”, ПФУ, ДПС, та відповідно до п. 29 Порядку, інформація протягом трьох днів про відстрочку автоматично з’являється у мобільному застосунку “Резерв+”, без необхідності звернення до відповідного ТЦК та СП”, — пояснює юрист.

Зазначимо, що термін дії відстрочки на підставі бронювання не може перевищувати 12 місяців для військовозобов’язаних працівників критично важливого підприємства.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.