Принцип “воюй або працюй” уже почав діяти: його суть полягає в тому, що військовозобов’язані, які не сплачують податки, першочергово отримують повістки на мобілізацію через систему “Оберіг”.
Як інформує “РадіоТрек”, про це оголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі.
Мета цього підходу — стимулювати громадян до офіційного працевлаштування та сплати податків, що сприятиме поповненню бюджету та зміцненню обороноздатності.
“Цей принцип уже запроваджений. Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр “Оберіг”, направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним.
Відповідно, основа цього принципу уже втілена. Лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють”, – сказав він.
Як інформує “ДТ”, через війну, яку розпочала РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки.
Старша юристка практики військового права юридичної компанії “Приходько та партнери” Тетяна Козян розповіла, які повноваження мають представники територіальних центрів комплектування (ТЦК).
Юристка пояснила, що працівники ТЦК мають право вручати повістки військовозобов’язаним для уточнення облікових даних, проходження медичних оглядів та для мобілізації.
“Повістки можуть вручатися за місцем проживання, роботи або особисто під підпис. Якщо військовозобов’язаний відмовляється від підпису, це фіксується як відмова”, – сказала вона.
Козян підкреслила, що ТЦК має право викликати військовозобов’язаних для проходження медичного огляду з метою визначення їхньої придатності до служби. За її словами, представники ТЦК уповноважені вести облік даних про військовозобов’язаних та оновлювати інформацію про їхнє місце проживання, сімейний стан та стан здоров’я.
“У разі ухилення військовозобов’язаного від мобілізації ТЦК може залучати поліцію для встановлення місця перебування особи або здійснення примусового приводу на підставі рішення суду”, – резюмувала юристка.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook