Заступник начальника Головного управління персоналу Генштабу пояснив, що робити призовникам, військовозобовʼязаним та резервістам, котрі перебувають за межами України.
Поки законопроєкт про мобілізацію відкликали з розгляду та повернули ініціатору, норми щодо військового обліку українців за кордоном, схвалені наприкінці 2022 року, діють. Громадяни за межами України повинні стати на облік у консульствах. Водночас консульський облік залишається добровільним. tsn.ua
Про це йдеться у матеріалі-роз’ясненні порталу Pro Ukrainu із посиланням на інформацію заступника начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ та першого секретаря із консульських питань при Посольстві України в Празі.
Згідно з Постановою Кабміну № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, яка набула чинності наприкінці 2022 року, військовий облік є обов’язковим.
Обов’язки військовозобов’язаних та резервістів
Якщо громадяни України виїхали за кордон на понад три місяці, потрібно перебувати на військовому обліку за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.
Також особисто в семиденний термін із дня прибуття до нового місця проживання необхідно підійти до закордонної дипломатичної установи України для взяття на військовий облік.
Водночас постановка на тимчасовий консульський облік є добровільною і платною.
“Тому ми фактично здійснюємо постановку на військовий облік тільки тих, хто звертається для постановки на тимчасовий консульський облік добровільно та має підстави на взяття на військовий облік”, – пояснили у консульстві.
Після цього консульство має протягом 7 днів інформувати відповідні територіальні військово-облікові органи.
На військовому обліку у консульствах перебувають лише ті, хто є й на тимчасовому консульському обліку.
“Закордонні дипломатичні установи несуть відповідальність за взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку”, – зазначили у Головному управлінні персоналу Генштабу.
Військовий облік за кордоном: які санкції послідують за невиконання правил
Якщо призовник, військовозобов’язаний чи резервіст впродовж 7 днів не завітає до закордонної дипломатичної установи України для взяття на військовий облік, він порушить вимоги Порядку, що передбачає відповідальність відповідно до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А це загрожує штрафом від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне вчинення порушення упродовж року, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook