Як захистити від коронавірусу дітей: симптоми нового штаму і профілактика

Сьогодні це пояснюється відсутністю класичних симптомів вірусу або повною відсутністю будь-яких симптомів. Нещодавно з’явився “британський” штам вірусу, який є більш небезпечним для дітей і підлітків, ніж оригінальний вірус.

Як розпізнати COVID-19 у дитини, уникнути інфікування новим штамом, розповіла лікарка-педіатриня, неонатологиня в клініці R + Medical Network Катерина Шабельник.

Симптоми коронавируса у дітей
У дітей коронавірус може перебігати безсимптомно і без ускладнень.

Це пов’язано з:

відсутністю хронічних хвороб — діабет, гіпертонія, ниркова недостатність, ожиріння;
високим рівнем наївних Т-лімфоцитів в організмі.
Після зараження вірусом Т-клітини виробляють антитіла до вірусу. У здорових дітей наївних Т-лімфоцитів більше, ніж у дорослих.

Діти, які мають вроджені або хронічні хвороби схильні до високого ризику зараження коронавірусів. Їхня імунна система вразлива до вірусу. Найчастіше хворіють діти із серцевою недостатністю, пороком серця.

До симптомів, що сигналізує про інфікування COVID-19 у дітей, зараховуємо:

лихоманку;
головний і м’язовий біль;
біль в животі, діарею, блювоту (ці симптоми присутні частіше, ніж у дорослих);
сухий кашель, хрипи;
розвиток бронхіту, риніту, фарингіту, ларингіту;
опухлі і почервонілі очі, червоні щоки і долоні, полуничний мова — опухлий, горбистий, темно-червоний;
високу стомлюваність.
Передбачається, що діти рідше хворіють коронавірусів бо у них недорозвинені носові пазухи. На поверхні клітин, тобто на слизовій оболонці сформованих носових пазух дорослої людини, є білок ACE2. Білок коронавірусу зв’язується з рецепторами цього білка і проникає в клітини. У дітей, в порівнянні з дорослими, в носі менше білка ACE2. І це значить, що вірусу складніше закріпитися в верхніх дихальних шляхах.

Однак новий “британський” штам вірусу більш небезпечний для дітей і підлітків, ніж оригінальний вірус. Він проникає в організм, навіть якщо на слизовій оболонці носа мало місця для прикріплення — сила взаємодії між білком і вірусом посилена.

Читайте також  "Хворобу почав супроводжувати нестерпний біль, унікальна ознака сигналізує про руйнацію тіла": медики про штам "Омікрон"

Під час інфікування новим штамом коронавірусу у дітей спостерігається п’ять ключових симптомів:

сильний головний біль;
висока стомлюваність, у маленьких дітей — плаксивість, поява істерик;
поганий апетит;
біль в животі або горлі;
лихоманка.
Профілактика COVID-19
Для того, щоб вберегти невакцинованих дітей від зараження коронавірусом, зокрема — на новий штам, я раджу батькам:

стежити за чистотою рук своєї дитини — після відвідування туалету, перед їжею, після прогулянки на вулиці;
ретельно мити овочі, фрукти, ягоди, які їсть дитина;
раз на два-три дні міняти рушник для рук або використовувати одноразові сухі рушники, використані рушники прати за температури 65-95 градусів;
не дозволяти дитині грати з дітьми, які мають симптоми грипу або застуди;
під час відвідування магазину, аптеки, поліклініки надягати дитині чисту захисну маску за розміром;
мити водою з милом гумові та пластмасові іграшки після прогулянки. І протягом 2-3 годин не дозволяти дитині ними гратися;
щогодини провітрювати дитячу кімнату або кімнату, де дитина проводить час. І обов’язково провітрювати дитячу кімнату перед сном.
Якщо у вашої дитини з’явилися хоча б один симптом коронавируса, не виходьте з ним на дитячий майданчик. Не ходіть в гості, супермаркет. Не приймайте гостей у себе вдома. Зв’яжіться з педіатром, розкажіть йому про свої спостереження. Зараз батькам потрібно уважно стежити за самопочуттям і поведінкою дитини. Маленькі діти не можуть описати, що вони відчувають. І це ускладнює своєчасну діагностику коронавірусної хвороби. Водночас вони є носіями вірусу, і можуть заражати як дітей, так і дорослих.

З хорошого — діти переносять хворобу переважно в легкій формі. І дуже рідко мають постковідний синдром (long COVID) на відміну від дорослих.

Читайте також  Вчені знайшли тканину, яка захищає від коронавируса

Батькам я також раджу стежити і за своїм самопочуттям. У разі появи симптомів зараження коронавірусом, за можливості, ізолювати себе від дитини.

Всім міцний імунітет і антитіла!

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.