В Україні збільшили соцвиплати для дорослих та дітей: хто і скільки отримає

Верховна Рада 2 червня прийняла законопроект №2494, яким підвищила соціальні гарантії для дітей під опікою.

Про це повідомляє “Апостроф” з посиланням на “Факти”.

Парламент також призначив виплати одиноким пенсіонерам та малозабезпеченим сім’ям.

Розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку, підвищено з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів. Для дітей до 6 років виплата збільшена до 4 447,5 гривень, а для дітей від 6 до 18 років – до 5 545 гривень.

До 3,5 прожиткових мінімумів збільшена допомога для дітей з інвалідністю. Для таких дітей у віці до 6 років допомога збільшена до 6 226,50 гривень, а у віці від 6 до 18 років – до 7 763 гривень.

Самотні пенсіонери старше 80 років щомісяця отримуватимуть додаткову допомогу на постійний догляд за ними сторонніх осіб.

40% прожиткового мінімуму (тобто 655 гривень) буде виділятися додатково до 500 гривень доплат пенсіонерам, які отримують ці кошти за раніше впровадженої програмі.

Крім того, закон вводить допомогу малозабезпеченим сім’ям для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Така допомога буде одноразовою та буде виплачуватися непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої родини.

Розмір такої допомоги буде визначати Кабмін.

Про те, чому пенсіонери часто живуть в злиднях, читайте в матеріалі “Апострофа”: Не отримують і двох тисяч: як Україна прирікає своїх пенсіонерів на життя у злиднях.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.