Родичі 23-річної загиблої звинувачують у її смерті лікарів Калуської ЦРЛ

4 травня у Калуші трапилася аварія, у якій постраждали чотири людини. Одна з потерпілих, 23-річна Анжела Романів, померла згодом у Калуській ЦРЛ. Медики стверджують, що зробили все можливе, проте рідні померлої дівчини переконані, що її можна було врятувати.

20-річна Іванка — молодша сестра померлої 23-річної Анжели Романів. Вони обидві потрапили в ту жахливу ДТП. У молодшої сестри були легші травми, більшість часу в лікарні вона проводила біля Анжели. Розповідає, що коли сестра вмирала від болю, приходила медсестра та давала знеболювальні, пише “ГК”.

“Вона не могла плакати, не мала сили, але кривилась, казала, що її болить і що вона не витримує. Приходила медсестра і колола їй знеболюючі. Їй ставили крапельниці, а вона не витримувала цього, просила, аби я покликала когось, щоб їх зняли”, — згадує дівчина.

Найбільше потерпіла скаржилася на біль у животі та в грудній клітці. Їй було важко дихати. Іванка каже, що знеболювальні не допомагали, але медсестра казала, що так має бути, і попросила купити сильніші. Про стан Анжели, як зазначає сестра, докладно ніхто нічого не пояснював: спершу розповідали одне, потім говорили інше.

“Вона весь день пролежала у ліжку, вмирала від болю, і аж увечері її взяли на операцію. Я не знаю, чому вони так тягнули”, — розповідає Іванка Романів.

Молодша сестра згадує, що сестрі зробили розріз на животі, бо всередині зібралася якась рідина. Потім два лікарі їй пояснювали, що в Анжели внутрішні органи забиті, звернули увагу на яєчники і казали, що з ними ще до аварії були проблеми. Також не все гаразд було із сечовим міхуром і легенями.

“Казали, що вона пробувала дихати самостійно і на ранок її мали би перевести в палату. Проте вранці лікарі повідомили, що Анжела у важкому стані і її перевели в реанімацію”, — пригадує сестра.

Читайте також  П’яний водій так втікав від поліції, що розвалив і паркан, і машину. ФОТО

Відтоді до Анжели нікого більше не пропускали, інформацію про її стан родичі намагалися дізнатись через знайому, яка працює в лікарні. Від неї вони дізналися, що Анжела вся посиніла і їй треба буде робити переливання крові.

“Після операції сказали, що серце в Анжели в порядку, але коли перевели в реанімацію, то говорили, що воно теж пошкоджене. Я не розумію, чому вона весь день пролежала. Кажуть, що у неї були травми, несумісні з життям. Якщо це було б так, то вона б померла на місці. А вона протрималася після ДТП ще всю ніч та день, і аж ввечері її забрали на операцію. Якби були такі смертельні травми, вона могла б загинути на місці. Але вона лежала, і її годували тими знеболюючими, а нас — марними надіями”, — плаче сестра.

Друг сім’ї Юрій Паращак розповідає, що Анжелу все боліло, вона не могла повернутись:

“Боліло у ділянці хребта та спини. Лікарі казали, що все пройде, мовляв, зараз вони тут залікують, випишуть додому, вона буде лежати на твердому і все стане на своє місце”.

За його словами, вночі Анжелі було погано, її знудило. Медсестра перебувала в іншій палаті. Коли їй розповіли, що сталось, та відповіла, що треба прибрати. Юрій побачив, що сам не впорається, тому ще раз пішов до медсестри. Тільки після цього покликали санітарку.

“Ми питали, чи треба якісь ліки, гроші, імпортні медичні препарати. Нам казали, що держава всім забезпечує, а якщо треба буде щось, то скажуть. Казали, аби купляли тільки знеболюючі. Спочатку нам нічого не розповідали, а потім пояснили, що в Анжели побитий таз та легеня, зламані ребра. Вона кричала, що її болить у животі. Їй робили УЗД, казали, що все буде добре, що все полікується, і далі кололи знеболюючі, крапельницю постійно ставили”, — каже Юрій Паращак.

Читайте також  На міському озері Івано-Франківська знайшли гранату

Він зазначає, що лікарі після операції пояснювали, що в сечовому міхурі був гній, тож його вичистили, перевірили, чи він не пробитий, та просушили черевну порожнину. Після цього Юрій поїхав додому, а коли згодом подзвонив Іванці, то дізнався, що Анжела в критичному стані.

“Лікарі казали, що у неї з серцем все добре. Але коли судмедексперт повідомив причину смерті, то виявилось, що в неї сечовий міхур тріснув і з серцем були проблеми”, — зауважує Юрій.

7 травня Анжела померла. За словами Іванки Романюк, сім’я померлої має намір подавати до суду на медиків.

Медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш стверджує, що лікарі діяли відповідно до протоколу. При госпіталізації провели комп’ютерну томографію, перевірили голову, грудну клітку, зробили УЗД черевної порожнини і відповідно до стану надавали допомогу. Медик каже, що у дівчини була політравма, ушкодження внутрішніх органів, множинні переломи кісток. Стан був важкий і поступово погіршувався.

“За Анжелою спостерігав досвідчений хірург, який уже багато років працює у нас в лікарні. Підозрювали внутрішню кровотечу, бо у неї падав тиск”, — наголошує Кінаш.

За її словами, щоб щось не пропустити, вирішили провести оперативне втручання. Кровотечі не виявили, але стан дівчини залишався важким. Вона постійно приймала медикаменти та вазопресори.

“Я про цю дівчину знала, сама ходила на огляди. Є всі записи, і всі спеціалісти були задіяні при наданні допомоги. За нею спостерігали постійно. Ситуація, коли нас звинувачують у смерті близьких, досить типова. Ну, що ми можемо сказати? Це їхній біль, їхнє горе, вони шукають причину, на кого б перекласти вину за таку трагедію. Ми вважаємо, що все зробили за протоколом. Якщо не подобається, то є правові схеми, як вирішувати цю ситуацію. Встановлять вину, тоді можна буде нас звинувачувати”, — каже Наталія Кінаш.

Читайте також  Синоптики попереджають про заморозки і підйом води у річках на Прикарпатті

Медик зауважує, що особисто до неї скарг ніяких не надходило. Якби не надавалася адекватна допомога, то можна було звернутися до завідувача відділення, до генерального директора чи до неї як до медичного директора. Причину смерті дівчини без належного дозволу медичний директор Калуської ЦРЛ назвати відмовилася, проте наголосила, що висновок судмедекспертів збігався із їхнім діагнозом.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...