Та не встигли прикарпатці більш-менш розібратися з попереднім субсидійним ребусом, як чиновники придумали новий. Тож, кореспонден вирішив розібратися у тонкощах отримання субсидії на опалювальний сезон 2016-17 років.
У Департаменті соцполітики пояснюють, що з травня вступили в дію ряд суттєвих змін при призначенні субсидії через Постанову Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319.
Перш за все зміни стосуються призначення субсидій особам, які мають право на пільги, цією постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії, їм не нараховуються відповідні пільги.
В Департаменті також зауважують, що відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік (замість трьох місяців), а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.
Що ж стосується працездатних осіб, які не працюють і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.
Для осіб з сімей у складних життєвих обставинах (за рішенням комісії), студентів денної форми навчання (які не отримують стипендію) та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості (і не отримують допомогу) до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму.
Перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу поповнився державною соцдопомогою на дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування і щомісячною допомогою внутрішньо переміщеним особам.
Також скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):
- наявність у власності двох житлових приміщень;
- наявність у власності двох автомобілів;
- наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;
- здача в найм житлового приміщення;
- здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;
Варто зауважити, що зміни торкнулися і умов припинення виплати субсидії. Зокремавтратити субсидію можна у випадку:
- несплати за надані послуги;
- у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (смерті);
- подачі недостовірних даних про доходи та майновий стан;
- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.
У двох останніх випадках люди зобов’язані повернути суму субсидії, яка нарахована з порушенням.
Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи соцзахисту самостійно розраховують субсидію для домогосподарств, які її отримували в минулому періоді. Проте, громадяни зобов’язані у цьому випадку протягом місяця проінформувати органи соцзахисту про всі зміни, які можуть вплинути на розрахунок і надання субсидії.
Як розповіли кореспонденту у департаменті соцполітики, станом на початок серпня субсидії отримували 32 657 франківських сімей. Від початку року відмовили тільки 49 заявникам. Що ж стосується розміру субсидій, то він становить від 64 копійок до 1364 грн
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook